کتاب سنجش از دور و تغییرات زیست محیطی جهانی

جلد دوم

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی سنجش از دور و تغییرات زیست محیطی جهانی

حجم دانلود: 15.9 مگا بایت
صفحات کتاب : 276

معرفی کتاب سنجش از دور و تغییرات زیست محیطی جهانی 

جلد دوم

 کتاب حاضر که بخش دوم و تکمیلی جلد اول است، به مباحث تخصصی تر سنجش از دور و تغییرات زیست محیطی می پردازد. در این جلد کلیه موضوعات مربوط به تغییرات زیست محیطی در مقیاس جهانی از جمله ردیف های مرجانی، کوه های یخی، وضعیت لایه ازون، گرمایش جهانی و بالا آمدن سطح اقیانوس ها مطرح گردیده است که تکمیل کننده مباحث پایه سنجش از دور در جلد اول است.

 شایان ذکر است مباحث مطرح شده در این کتاب به طور عمده برگرفته از کتاب Remote sensing and Global Environmental Change تألیف Samuel Purkis and Victor Klemas می باشد که از منابع معتبر و جدید در زمینه سنجش از دور و تغییرات زیست محیطی جهانی می باشد. هدف نویسندگان بر آن بوده تا متن کتاب تا حد امکان روان و قابل فهم برای خوانندگان محترم باشد اما از آنجایی که بسیاری از واژه های بکار رفته در کتاب، فنی و تخصصی بوده و در بسیاری از موارد معادل مناسب و مصوبی برای آن ها وجود نداشت، لذا ضمن انتخاب مناسبت ترین معادل فارسی، واژه مورد نظر نیز به صورت پاورقی آورده شده تا کسانی که با عین واژه، آشناترند به راحتی معنا و مفهوم متن را درک کنند. از طرف دیگر بسیاری از لغات نیز دارای معانی متفاوتی بودند که برای درک بهتر ، عین واژه نیز در پاورقی آمده است. 

در بخشی از این کتاب می خوانیم

 " اقیانوس ها بر اقلیم سیاره زمین اثر می گذارند زیرا انتقال و توزیع مجدد حرارت بر روی کل سیاره و جذب گازهای گلخانه ای بر عهده آن ها است. 

اقیانوس ها حدود 70 درصد از سطح کره زمین را می پوشانند و در طیفی از مقیاس های زمانی و مکانی، پویا هستند. آنها دربرگیرنده عمده هیدروسفر زمین هستند، اکوسیستم های مهم دریایی را پشتیبانی می کنند، به پایداری اتمسفر و اقلیم کمک می کنند، برای حمل ونقل کشتی ها، مسیرها را فراهم می آورند و یکی از تأمین کنندگان اصلی غذا برای بیشتر کشورهای ساحلی و جزیره ای هستند. پایش اقیانوس ها تنها با کشتی و گوی های شناور، به دلیل اندازه و عمق آن ها، بسیار سخت می باشد."

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب سنجش از دور و تغییرات زیست محیطی جهانی

مشخصات کتاب سنجش از دور و تغییرات زیست محیطی جهانی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 276

کنگره : ‏‫‬‮‭GE149‭/پ4س92 1393‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

دیویی : 550/284‬

کتابشناسی ملی : 3667400‬‬‬‬‬‬‬

شابک : 978-600-94779-1-3

سال نشر : 1393

نظرات درباره کتاب سنجش از دور و تغییرات زیست محیطی جهانی