کتاب صبح شام

روایتی از بحران سوریه؛ خاطرات دکتر حسین امیرعبداللهیان

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 294

خلاصه کتاب صبح شام

معرفی کتاب صبح شام

کتاب صبح شام در تلاش است تا گوشه ای از رشادت ها و تلاش های بی دریغ نیرو های مقاومت ایران را در جبهه سوریه آشکار سازد تا نام و آوازه قاسم سلیمانی ها بر پهنه تاریخ بدرخشد، به امید اینکه بازماندگان این مرز و بوم پاسدار خون این شهیدان باشند. شهیدانی که اگر نبودند بلایی که سر سوریه و عراق آمد، بر خاک ایران نیز سایه می افکند.

از سوی دیگر کتاب صبح شام گوشه ای از جنایات تکفیری ها در سوریه را نمایان می کند و هم چنین حمایت های دیپلماتیک دولت های مرتجع عرب و آمریکا از داعش را باز گو می کند.

صبح شام، روایتی از بحران سوریه، از زبان دکتر حسین امیرعبداللهیان و با تدوین محمدحسین مصحفی است. کتابی که ابتکار تدوین آن، به حاج قاسم سلیمانی برمی گردد.

در جای جای این روایت تصویر گویایی از حکمت و شجاعت مقام معظم رهبری در تامین حداکثری امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، تحقق صلح و امنیت منطقه و جهان و حفظ امت بزرگ اسلامی با حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی به چشم می خورد.گزیده متن کتاب صبح شام

بخش های اطلاعاتی ما مستندات فراوانی در دست دارند که تأیید می کند هدف اصلی ایجاد داعش و بحران بزرگی که برای منطقه ایجاد شد محور مقاومت و ایران است. قرار بود بحران در ادامه به کشور ما منتقل بشود.

این نقشه ‏ای بود که در سطح کلان برای منطقه و ما کشیده شد. کشورهای منطقه هم هر کدام، بر اساس درکی که از موضوع داشتند، وارد این ماجرا شدند. پس از سقوط شهر موصل در عراق، داعش به پیشروی ادامه داد و به نزدیکی بغداد رسید. از آنطرف تا پنجاه کیلومتری کربلا پیش رفت و از اینطرف در استان دیالی تا نزدیک مرزهای ایران جلو آمد.

همانگونه که قبلاً گفتم، در این وضعیت، شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفت که اگر آن ها به فاصله چهل کیلومتری مرز مشترک با ایران رسیدند، به آن ها حمله شود. این تصمیم اجرا هم شد.

 وقتی تقریباً به چهل کیلومتری مرز مشترک ایران و عراق رسیدند، نظامیان جمهوری اسلامی آن ها را هدف قرار دادند و توانشان در استان دیالی عراق کاملاً در هم شکست. تردیدی وجود ندارد که اگر مقابله به موقع با نیروهای داعش در داخل خاک عراق صورت نمی ‏گرفت، وارد خاک ایران می ‏شدند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 294

کنگره : ‏‫‬‮‭DS98/6

دیویی : ‏‫‮‭956/91042

کتابشناسی ملی : 7339937

شابک : ‏‫‬978-600-034898-4

سال نشر : 1399

نظرات