کتاب تجمع ممنوع

خاطرات آزاده جانباز محمدعلی ملتجائی فرید

3 از 1 نظر

کتاب چاپی تجمع ممنوع

صفحات کتاب : 265

معرفی کتاب تجمع ممنوع

کتاب تجمع ممنوع خاطرات اسیر آزادشده تبریزی محمدعلی ملتجائی فرید، و به قلم مسعود زین العابدین است.

این اثر در ۱۶ دفتر تنظیم شده است و روایتی ساده و صمیمی از زندگی و خاطرات این اسیر ایرانی است. این کتاب به روایت زندگی نوجوانی ۱۴ ساله می پردازد که عزم جبهه می کند و در دومین اعزام خود و در عملیات مطلع-الفجر پس از چندین روز محاصره، به اسارت گرفته می شود.

کتاب تجمع ممنوع به روایت زندگی نوجوانی 14 ساله می پردازد که عزم جبهه می کند و در دومین اعزام خود و در عملیات مطلع الفجر پس از چندین روز محاصره، به اسارت گرفته می شود. وی در زمان اسارت مجروح می شود و در اثر عدم رسیدگی، پای چپش قطع می شود.

کتاب تجمع ممنوع در چندین فصل متمادی توانسته است جلوه هایی از وقایع اتفاق افتاده و سبک زندگی اسیران ایرانی را در اردوگاه های العنبر، موصل 1، موصل 2 و موصل 3 به تصویر بکشد و از آنجا که زندگی اولین گروه های اسرای ایرانی (سال های 60 تا 62) را روایت می کند، از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است.

همچنین اشاراتی مؤثر به زندگی و نقش «شهید خلیل فاتح» دارد که با فداکاری خاصی در زندان های رژیم بعث، مظلومانه به شهادت رسیده است و همچنین به سبب هم آسایشگاه بودن با «مرحوم حجت الاسلام ابوترابی» جلوه هایی از خاطرات و نقش ایشان را در رهبری اسرای ایرانی به تصویر کشیده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب تجمع ممنوع

مشخصات کتاب تجمع ممنوع

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 265

کنگره : ‏‫‬‮‭DSR1629

دیویی : ‏‫‬‭955/0843092‬

کتابشناسی ملی : 7304602

شابک : 978-600-330513-7‬‬

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب تجمع ممنوع