کتاب فلوت های خوش صدا

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی فلوت های خوش صدا

حجم دانلود: 2.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 183

معرفی کتاب فلوت های خوش صدا 

 محمود خوبرو در کتاب فلوت های خوش صدا بخشی از سخنان خود و برجسته ترین فیلسوفان، شاعران، نویسندگان، هنرمندان و کارآفرینان تأثیرگذار جهان را گردآوری و تالیف کرده است. این سخنان کوتاه و تامل برانگیز مضامین مختلفی چون عشق، زنان و... را دربردارد که بسیار ارزشمند و اثرگذار هستند.

 جملات برگزیده کتاب فلوت های خوش صدا: 

 - حقیقت این است که انسان ها از شنیدن بدبختی دیگران خوشحال می شوند؛ چون باعث می شود باور کنند خوشبخت اند! (پائولو کوئلیو) - جنگ را شرورترین افراد برمی انگیزانند و شریف ترین افراد اداره می کنند! (آندره مالرو) - جایی که بودن و نبودنت هیچ فرقی ندارد، نبودنت را انتخاب کن. این گونه، به بودنت احترام گذاشته ای. (هاروکی موراکامی) - توی وجود هر آدمی رگه هایی از دگرآزاری و سادیسم هست و می دونی چه وقت این حس بیدار می شه؟ وقتی می فهمی یه نفر وابسته ت شده! (رومن پولانسکی) - مرگ همه هستی ها را به یک چشم می نگرد و سرنوشت آن ها را یکسان می کند. نه توانگر می شناسد و نه گدا. (صادق هدایت) - وقتی می توانی دقایق عمرت را با آدم های خوب بگذرانی، چرا لحظه هایت را صرف آدم هایی کنی که با دل های کوچکشان مدام درگیر حسادت ها و کینه ورزی های بچه گانه هستند، یا مدام برای نبودنت، برای خط زدنت تلاش می کنند؟ (زیگموند فروید-روان شناس اتریشی) - مردم حقیقت را نمی پذیرند، چون نمی خواهند به تخیلاتی که تمام عمر براساس آن زندگی کرده اند، آسیبی وارد شود. (فردریش نیچه) - دنیا همه را درهم می شکند، ولی پس از آن، خیلی ها جای شکستگی شان قوی تر می شود. (ارنست همینگوی - از کتاب وداع با اسلحه) 

 در بخشی از کتاب فلوت های خوش صدا می خوانیم: 

 دیدی وقتی یه بادوم تلخ می خوری، سریع بعدش چندتا بادوم شیرین می خوری تا تلخی اون از بین بره؟! تو دیگه لذتی از بادوم های شیرین نمی بری، فقط می خوای اون تلخی رو فراموش کنی! وقتی هم که اون تلخی تموم شد، دیگه می ترسی بادوم بخوری که نکنه دوباره تلخ باشه. عشق هم مثل اون بادوم تلخه! بعدش با آدم هایی آشنا می شی، ولی فقط برای فراموش کردن یه نفر. بعدش هم دیگه می ترسی عاشق بشی. در اصل آدم ها فقط یه بار عاشق می شن؛ از اون به بعد یا واسه فراموش کردنه یا از اجبار تنهایی! آدم ها تا وقتی همدیگه رو دارن، قدر همدیگه رو نمی دونن، وقتی همو از دست می دن، تازه یادشون می آد یه چیزی کمه، تازه یاد می گیرن دلتنگ بشن، تازه یاد می گیرن قدر بدونن.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب فلوت های خوش صدا

مشخصات کتاب فلوت های خوش صدا

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 183

کنگره : ‏‫‬‭PN6277

دیویی : ‏‫‬‭808/882‬

کتابشناسی ملی : 6083812

شابک : ‫‬‭‬‭978-622-220-150-0

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب فلوت های خوش صدا