کتاب تمنای بی خزان

روایت های زهرا سلیمانی زاده از رزمنده ی مدافع حرم اهل بیت(ع) شهید مهدی حسینی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی تمنای بی خزان

حجم دانلود: 12.5 مگا بایت
صفحات کتاب : 247

کتاب تمنای بی خزان از اولین کتب مستند، با قلم روایی و داستانی از زندگی شهدای مدافع حرم است؛ و دارای امتیازاتی است که آن را از کارهای دیگری که در این زمینه صورت پذیرفته، متمایز می کند.

«تمنای بی خزان» که روایت های زهرا سلیمانی زاده از شهید مدافع حرم، مهدی حسینی است. قلم شیرین زارع پور، این همه را به تصویر کشیده است.

شهید مهدی حسینی از جمله سرافرازان سپاه پاسداران بود که 12 مهرماه 1395 مصادف با اول محرم، توسط تروریست های تکفیری در دمشق به شهادت رسید و به همرزمان شهیدش پیوست.

کتاب "تمنای بی خزان" سیر زندگی این شهید مدافع حرم به روایت همسرش، که همراه با عاشقانه هایی سرشار از جذابیت است، را به زبان قلم درآورده است.

شایان ذکر است این کتاب در مدت کوتاه چهل تا پنجاه روز پس از شهادت شهید حسینی، نگارش شده و در ظرف مدت یک ماه و هفده روز به پایان رسیده است.

در این کتاب، به فتنه 88 به دلیل حضور شهید حسینی در دفع فتنه و روشنگری و بصیرت افزایی ایشان، پرداخته شده و برخی از شبهاتی که درباره مدافعان حرم وجود دارد، در قالب داستان پاسخ گفته شده است.

استفاده از ابیات رهبر معظم انقلاب در داستان، یکی دیگر از نکات قابل توجه کتاب است.

به اذعان نویسنده، جای این گونه کتب که با رویکرد ثبت عاشقانه ها، بتواند کتاب مناسبی برای نوجوانان و جوانان باشد، در ادبیات دفاع مقدس و جهاد و شهادت خالی مانده است. «تمنای بی خزان» علاوه بر اسطوره سازی و انتقال سبک زندگی زهرا و مهدی که از جوانان نسل حاضر هستند، به خواننده نشان می دهد داشتن روحیه جهاد و ایثار و مقاومت، همچنان در بین جوانان این مرزو بوم پر رنگ بوده و خواهد ماند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب تمنای بی خزان

مشخصات کتاب تمنای بی خزان

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 247

کنگره : ‏‫PIR8346 ‭/‮الف‬44243‏‫‬‭ت8 1396

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 4677003

شابک : ‏‫‭978-600-7472-60-6

سال نشر : 1396

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب تمنای بی خزان