کتاب پیامبران کوچک

داستان هایی برگرفته از واقعیت

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی پیامبران کوچک

حجم دانلود: 666.4 کیلو بایت
صفحات کتاب : 91

معرفی کتاب پیامبران کوچک

کتاب پیامبران کوچک داستان شهادت «سردار شهید هوشنگ ورمقانی» را بازگو می کند که در مبارزه با عوامل ضد انقلاب و منافقین در سال 1375 به شهادت رسید. کتاب پیامبران کوچک دربردارنده دوازده داستان کوتاه از زندگی این سردار شهید است. داستان ها با زبانی ساده نگاشته شده اند و سرگذشت مبارزات این شهید را در دوره دفاع مقدس و سنگرهای بعد از جنگ به رشته تحریر در آورده اند.کتاب پیامبران کوچک با هدف آشنایی با نحوه شهادت این شهید و معرفی شخصیت وی تدوین شده است.

موضوع کتاب پیامبران کوچک، روایت هایی از زندگی یکی از شهیدان جمهوری اسلامی است. این کتاب داستان شهادت «سردار شهید هوشنگ ورمقانی» را بازگو می کند که در مبارزه با عوامل ضد انقلاب و منافقین در سال 1375 به شهادت رسید. کتاب دربردارندة دوازده داستان کوتاه از زندگی این سردار شهید است. داستان ها با زبانی ساده نگاشته شده اند و سرگذشت مبارزات این شهید را در دوره دفاع مقدس و سنگرهای بعد از جنگ به رشتة تحریر در آورده اند. این کتاب با هدف آشنایی با نحوة شهادت این شهید و معرفی شخصیت وی تدوین شده است.

گزیده کتاب پیامبران کوچک

مادر پیری می خواهد کف پای پسرش را ببوسد. گفتم « مادر پیر»  که بدانی پسرش کوچک نیست. مادرهای پیر که فرزند کوچک ندارند. سن و سالی از پسرش گذشته. مرد بزرگی است با زن وزندگی و چند سر عائله! تعجب می کنی که مادر پیر میخواهد پای پسرش را ببوسد؟ از مادر یا از پسر؟ از کدام تعجب می کنی؟

نگو چه فرقی می کند. نگو برای هر دو متأسفی. هم برای مادری که ای نهمه مقام مادری را پایین آورده، مقام مادری را ریخته زیر پای پسر و هم پسری که چنین اجازه گستاخانه ای به خودش داده. هردو تعجب دارد. البته برای پسر کار از تعجب گذشته، تنفر دارد! آخر کدام پسر به مادرش اجازه چنین کاری میدهد؟ آ نوقت کدام آدم باانصافی اسم او را انسان می گذارد؟ لا اله الّا الّله!

خوب، اجازه بدهید با کمال پررویی برگردیم سر خانه اول. گفتم مادر پیری میخواهد کف پای پسرش را ببوسد. تو از شنیدن این خبرعصبانی شدی. حق هم داری، چون با وجدانی. ولی بدان این همه خبر نبود که اینطور تو را به هم ریخت.اگر همه را بشنوی چه کار میکنی؟ کمی صبر و تحملت را ببر بالا. من چاره ای ندارم. باید بگویم. جناب پسر که سی و هشت سالی از خدا عمر گرفته، پاهایش را در محضر مادر دراز کرده و خوابیده! چشم انتظار قد مهای مادر است.مادر کجاست؟ چند قدم مانده به او. کف پ اهای خا کآلود پسر را با چشم های تشنه، اما بارانی اش نشان کرده. چنان که از همان چند قدمی قصد دارد خودش را بیندازد روی پاها! 


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب پیامبران کوچک

مشخصات کتاب پیامبران کوچک

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 91

کنگره : PIR8203‭‬‭ /خ36‏‫‭‬‭پ9 1390

دیویی : ‎2‎3‎1‎2‎9‎4‎5

کتابشناسی ملی : ‎2‎3‎1‎2‎9‎4‎5

شابک : 978-964-394-439-1‬‬

سال نشر : 1390

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب پیامبران کوچک