کتاب شبیه دیوارها

خاطرات اسیر آزاد شده ی لبنانی در جنگ عراق با ایران، شیخ ماجد الحاج سلیمان

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی شبیه دیوارها

حجم دانلود: 11.5 مگا بایت
صفحات کتاب : 287

معرفی کتاب شبیه دیوارها

کتاب شبیه دیوارها خاطرات یکی از آزادگان غیر ایرانی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران است. وی از طلبه‌های جوانی بوده است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی از لبنان به ایران آمده است. شبیه دیوارها، نوشته امیرمحمد عباس‌نژاد، خاطرات اسیر آزاد شده لبنانی در جنگ عراق با ایران - شیخ ماجد الحاج سلیمان را روایت می‌‌کند.

این طلبه «شیخ ماجد الحاج سلیمان» نام داشت که بیست و هشتم آبان 1359 در تپه‌های الله اکبر به سمت حمیدیه و در هویزه، به اسارت نیرو‌های عراقی درآمد. وی از هم سلولی‌های دکتر عباس پاک‌نژاد، دکتر عظیمی، مهندس یحیوی و مهندس بوشهری بود که در زندان الرشید نگهداری می‌شدند. شیخ ماجد دیوار به دیوار سلول معصومه آباد نگهداری می‌شد و با خانم‌های زندانی توسط پیام‌هایی که با مشت به دیوار (مورس) می‌زدند، هم صحبت می‌شد.

او از دوستان و همرزمان سیدحسن نصرالله بود و در دوران اسارت برای کارهای اطلاعاتی به قلب منافقین نفوذ کرد و بعد از شناسایی و برگرداندن شماری از اسیران اغفال شده، به ایران بازگشت.
نوشتن خاطرات شیخ ماجد از سوی حجت الاسلام والمسلمین علی شیرازی، نماینده ولی فقیه در سپاه قدس به مولف پیشنهاد شده است. شیخ ماجد اکنون از نیروهای عقیدتی سیاسی لبنان در مسجد راس الحسین، منطقه نشیث نبی است و در مدت یک هفته‌ای که به ایران آمده بود، امیرمحمد عباس نژاد مصاحبه‌ها را با وی به انجام رسانده‌اند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب شبیه دیوارها

مشخصات کتاب شبیه دیوارها

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 287

کنگره : DSR1629‭ /س8‏‫‬‭ع2 1396

دیویی : 955/0843092

کتابشناسی ملی : 4924940

شابک : ‫‬‭978-600-7702-37-6

سال نشر : 1396

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب شبیه دیوارها