کتاب از این ستون به آن ستون

خرده روایت هایی از پیاده روی اربعین

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی از این ستون به آن ستون

حجم دانلود: 3.8 مگا بایت
صفحات کتاب : 76

معرفی کتاب از این ستون به آن ستون

کتاب از این ستون به آن ستون اثر محمدرضا وحیدزاده، خرده روایاتی از سفر پیاده روی اربعین است. این اثر در آستانه اربعین سال ۱۳۹۸ منتشر شده است. نویسنده در کتاب از این ستون به آن ستون حاصل تجربیات شیرینش از سفر به کربلا و پیاده روی اربعین را نوشته و با نقلشان در قالب خاطرات، آنها را با مخاطبان خود سهیم شده است. مخاطب در این کتاب همراه و پابه پای نویسنده می شود تا حلاوت و شیرینی این سفر پرفیض را با او بچشد و شکوه را به تماشا بنشیند. نویسنده گاه در مقام خادم است و گاه میهمان و گاه مسئول کاروان و...صحنه ها را از چند منظر روایت می کند.

گزیده کتاب از این ستون به آن ستون

ساعت نزدیک به یازده شب بود و جمعیت در پایانه موج می‌زد. هرچه می‌گشتیم، بیشتر ناامید می‌شدیم. هیچ اتوبوسی برای نجف جای خالی نداشت. دست آخر یکی از راننده‌ها پیشنهاد کرد امشب را به بدره برویم و صبح به سمت نجف حرکت کنیم. انتخاب دیگری نداشتیم. از دو-سه نفر از راننده‌های عراقی سراغ بدره را گرفتیم. در حال پرس‌وجو بودیم که دیدم یکی از بچه‌ها دارد با راننده‌ای بحث می‌کند. گویا حاضر شده بود ما را به بدره ببرد، اما سر قیمت به توافق نمی‌رسیدند. راننده به‌شدت هیجان‌زده بود و پیوسته اصرار می‌کرد. به دوستم گفتم: «اختلافتون سر چقدره؟» گفت: «نمی‌دونم؛ اما من بیشتر از این مبلغ نمی‌دم.»

خواستم با راننده چانه بزنم، که دیدم اصلاً چیز دیگری می‌گوید. می‌گفت: «من شما را رایگان می‌برم بدره! آنجا هم تا صبح مهمان ما باشید.» لحظاتی حیران به هم نگاه کردیم و بعد بی‌معطلی پریدیم عقب تویوتا. راننده پایش را گذاشته بود روی گاز و برنمی‌داشت. نه کاری به دست‌اندازها داشت و نه ستون فقرات آن‌هایی که عقب ماشینش سوار کرده بود! در دل تاریکی می‌رفت و در پیچ و خم جاده جاری می‌شد. از شدت باد، سرهایمان را در گریبان کرده بودیم و به یکدیگر سفت چسبیده بودیم. مدتی که گذشت، یکی از همراهان سؤال مهمی پرسید. با اضطراب گفت: «حالا مطمئنید این ماشین می‌ره بدره؟» سؤال نفر بعدی مهم‌تر بود: «اصلاً مطمئنید راننده و کمکش شیعه‌ن؟»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب از این ستون به آن ستون

مشخصات کتاب از این ستون به آن ستون

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 76

کنگره : ‏‫DS79/9‭‬ ‭

دیویی : ‏‫‬‭915/675044

کتابشناسی ملی : 5867902

شابک : ‫‭978-622-6609-61-6

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب از این ستون به آن ستون