کتاب بازی، کودک، تربیت

51 بازی تربیتی برای آموزش معارف دینی به کودکان و نوجوانان

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی بازی، کودک، تربیت

حجم دانلود: 3.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 304

آنچه کودکان و نوجوانان در متن زندگی می آموزند بسیار ماندگارتر از آموخته های رسمی است. بازی بخش مهمی از زندگی فرزندان ماست؛ از این رو اگر آموزه های دینی، با شیرینی بازی و سرگرمی همراه شود هم جذاب و دلنشین تر است و هم اثرگذارتر.


«بازی،کودک،تربیت» با پنجاه و یک بازی متنوع به مربیان یاری می رساند تا به آسانی، معارف دینی را به کودکان و نوجوانان آموزش دهند.بازی شیرین ترین و پررنگ ترین اتفاق دوران کودکی هرکدام از ماست.


نوع بازی های کودکان ممکن است با توجه به شرایط خانوادگی آنان متفاوت باشد؛ اما نفس بازی کردن را می توانید در بین تمام کودکان جستجو کنید.


از منظر روانشناسی، اگر آموزه های تربیتی والدین و مربی ها خشک و بی روح و فقط به شکل کلامی و دستوری باشد به احتمال قریب به یقین به نتیجه مطلوب نخواهد رسید؛ به همین دلیل است که طبق نظر بسیاری از کارشناسان بازی را می توان مهم ترین بازوی تربیت کودکان دانست.


دلیل این موضوع این است که بازی ها بیش از هر پدیده ی دیگری با ذائقه کودکان سازگار هستند؛ یعنی اگر بتوانید از بازی ها برای انتقال نکات آموزشی و تربیتی به کودک استفاده کنید قطعا با استقبال او مواجه خواهید شد و اثرگذاری آن هم به مراتب بیشتر از سایر روش های آموزشی خواهد بود.


نکته ی دیگری که ذهن والدین دغدغه مند را به خود مشغول کرده نوع بازی هایی است که امروزه در بین کودکان رواج یافته است؛ متاسفانه بازی های رایج در بین کودکان هم همانند بسیاری دیگر از امور رایج در زندگی روزمره ما رنگ و لعاب غربی به خود گرفته و تحت تاثیر فرهنگ غیر صحیح غرب قرار گرفته اند.


کتاب بازی، کودک، تربیت تلاش کرده تا به موضوعی بپردازد که جای خالی آن در زندگی بسیاری از خانواده ها به وضوح احساس می شود؛


علیرضا افشاری مقدم در کتاب بازی، کودک، تربیت پنجاه و یک بازی متنوع و جذاب را طراحی کرده و به طور کامل به شرح و تفصیل آن ها پرداخته است. بازی هایی که در عین سادگی بسیار جذاب و شیرین هستند و تاثیر بسیار خوبی در نشاط و شادابی کودکان و همچنین در روند تربیت دینی آن ها خواهند داشت.


نکته جالب توجه این بازی ها این است که به راحتی و با امکاناتی که برای همگان در دسترس است قابل طراحی و اجرا هستند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب بازی، کودک، تربیت

مشخصات کتاب بازی، کودک، تربیت

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 304

کنگره : ‏‫‬‭‭LB1139/35‬

دیویی : ‏‫‬‭‭372/21‬

کتابشناسی ملی : 6118741

شابک : ‏‫‬‬‭‭978-964-202345-5‬

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب بازی، کودک، تربیت