کتاب ادواردو

3.5 از 2 نظر

کتاب چاپی ادواردو

صفحات کتاب : 280

معرفی کتاب ادواردو

کتاب ادواردو داستان شهید ادواردو آنیلی, شهید شناخته شده ایتالیایی که پدرش مالک شرکت فیات و باشگاه ورزشی بود اما مسلمان شد.

رمان «ادواردو»، زندگی متفاوت یکی از ثروتمندترین مردان جهان، به نام ادواردو آنیلی است که به قلم بهزاد دانشگر، نوشته شده است. داستان این رمان در قلب اروپا رخ می دهد، در کاخ سناتور آنیلی، صاحب کارخانۀ فیات. داستان از آخر زندگی ادواردو شروع می شود و سه خط داستانی به هم بافته، در هم می تنند و هر چین و شکن این بافته، فصلی از رمان است و داستان را پیش می برد.

خط اول داستان خود ادواردو است؛ خانواده اش، دوستانش، مسلمان شدنش، اتفاقاتی که برایش می افتد و ظلم هایی که مافیای صهیونیستی بر او می برند. نمی توان از مسلمان شدن ادواردو حرف زد و از دانشجویان پیرو خط امام و امام حرف نزد.

 انگار ریشۀ استبصار عده ای، چون آنیلی به امام بر می گردد. تا دهۀ هفتاد کسی دقت نکرده بود آ. ن. که با موهای بور در نماز جمعه، پشت سر حضرت آیت الله خامنه ای ایستاده است و در صف اول نماز می خواند، پسر سناتور ایتالیایی، امپراطور ثروت و قدرت ایتالیاست. تا همین سا ل های اخیر کسی نمی دانست ادواردو دقایقی توفیق زیارت و مصاحبت حضرت امام (ره) را داشته است.

خط دوم داستان جریان مستندسازان ایرانی است که برای کندوکاو جریان ادواردو به ایتالیا سفر می کنند و اتفاقاتی برای شان می افتد. جریان سوم داستان هم جریان خبرنگار ایتالیایی است که در فرهنگ خود و بستر زندگی خود به دنبال حقیقت جریان می گردد. این سه خط در هم می تنند و تا پایان داستان به هم می رسند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب ادواردو

مشخصات کتاب ادواردو

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 280

کنگره : ‭PIR8041‬

دیویی : ‭8‮فا‬3/62‬

کتابشناسی ملی : 6204408

شابک : ‭978-600-981990-4‬

سال نشر : 1398

نظرات درباره کتاب ادواردو