کتاب ارتداد

3 از 1 نظر

کتاب چاپی ارتداد

صفحات کتاب : 248

معرفی کتاب ارتداد

کتاب ارتداد نوشته وحید یامین پور داستانی عجیب است که نویسنده با تخیل خودش تاریخ را تغییر می دهد.

در کتاب ارتداد داستان با یک فرض محال آغاز شده است. 22 بهمن 57 است و انقلاب اسلامی به پیروزی نرسیده. امام بازداشت شده اند و...

یامین پور در رمان ارتداد به سراغ سیاست رفته و کوشیده یک عاشقانه سیاسی را برای علاقه مندان تدارک ببیند. در کتاب ارتداد، داستان از اوج شروع می شود و خواننده از شنیدن خبری شوکه می شود، او ما را به 22 بهمن 57 برده اما نه آن 22 بهمنی که انقلاب پیروز شد! بلکه یک 22 بهمن سیاه و خون آلود... 22 بهمنی که رنگ و بویی از پیروزی ندارد... سیاه تر از 17 شهریور.

حالا شنیدن قصه هم جذاب است و هم غیر قابل تصور، در جای جای کتاب خودت را در خیابان های تهران تصور می کنی؛ در شرایطی که هنوز ده روز از جشن عمومی ورود امام به میهن نگذشته، عزادار شده است. مردم تمام امید خود را نابود شده می بینند و شیرینی پیروزی در کام آن ها تلخ شده است.

راوی قصه، مرد عاشقی است که عاشقانه های زندگی اش در دل این تاریخ معکوس رقم می خورد و حالا در جایی از تاریخ ایستاده که هیچگاه رخ نداده اما به ما نهیب می زند که ممکن بود امروز در جایی شبیه آنجا که او قرار گرفته، ایستاده بودیم.

کتاب ارتداد که حدود ۲۵۰ صفحه دارد، در در سه بخش «حیرت»، «ارتداد» و «رجعت» نوشته شده است.

گزیده کتاب ارتداد


تولدت مبارک، دخترکم! آرزوها متولد می شوند؛ بعضی هایشان قد می کشند و میوه می‌دهند و بعضی‌هایشان دود می‌شوند و گاهی بر باد می روند. تو تنها آرزوی برباد نرفته منی؛ آرزویی که به آن تکیه کنم و دست‌های زندگی را روی  شعله‌هایش گرم کنم. امروز، روز تولد توست و من همیشه با خود می‌گویم در این ناکجا آباد و در منت یک سیه‌روزی بی پایان، بهتر است سالی چند بار برای تو جشن تولد بگیرم، یا حتی هر روز، وقتی از خواب برمی‌خیزی و با طلوع چشم‌هایت روز من آغاز می‌شود. . . . و این اوست که لحظه‌ها را آن گونه که اراده می‌کند، کنار هم می‌گذارد و تاریخ را شکل می‌دهد. لحظه‌ها ظرف تحقق اراده الهی‌اند. او تکلم می‌کند و آنچه باید بشود، می‌شود؛ در هر نقطه از زمین، در هر نقطه از زمان، در هر نقطه از آفرینش. امروز، پنجم مرداد هزاروسیصد و پنجاه ونه، ناگاه لحظه ای خلق شد تا بار دیگر به یادمان بیاورد که رقم زنندۀ هر رخدادی اوست. امروز، پنجم مرداد هزاروسیصد و پنجاه ونه، خداوند با اسم «الممیت» ظهور کرد و جانی را ستاند که جان ها را بر لب آورده بود. مرگ، با همه مهابتش، گاه چقدر بشارت انگیز و فرح بخش است! خبر مرگ، که همگان آن ‏را نحوستی دهشت انگیز می پندارند، یک باره به بشارتی هیجان انگیز بدل شده است.

آه... دریا، کاش زمان متوقف می‌شد! جای تیر کهنه می‌سوزد. تو با چشم‌های سرخت به تلویزیون زل می‌زنی. گوینده بعد از خواندن اطلاعیهٔ تمدید حکومت نظامی، اعلام می‌کند که آقای نخست‌وزیر تا دقایقی دیگر برای موضوع مهمی با مردم سخن خواهد گفت.


 - پهلوی دوم به درک واصل شد!

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب ارتداد

مشخصات کتاب ارتداد

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 248

کنگره : ‭PIR8365‬

دیویی : ‭8‮فا‬3/62‬

کتابشناسی ملی : 6062929

شابک : ‭978-600-03-3407-9‬‬

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب ارتداد

98919****5081

عالی.عالی.عالی

1399/12/14

پاسخ