کتاب بی کتابی

داستان ما

3 از 1 نظر

کتاب چاپی بی کتابی

صفحات کتاب : 260

معرفی کتاب بی کتابی

 کتاب بی کتابی داستانی جذاب از دوران قاجار/ مظفرالدین شاه فردی را رییس کتابخانه سلطنتی می کند که هزاران کتاب را به باد می دهد و...

رمان «بی کتابی» ماجرایی تاریخی را دست مایه خود قرار داده است که در دوران قاجار رخ داده است و عموم مردم از آن بی خبرند: مظفرالدین شاه کتابداری به نام لسان الدوله را به ریاست کتابخانه سلطنتی منصوب می کند اما او با خیانت در امانت، بخش عظیمی از این میراث غنی، شامل هزاران نسخ نفیس خطی را به فروش می رساند.

 هر نسخه و اوراقی از نسخ معروف در موزه های جهان است مربوط به این دوره است که این فرد از کتابخانه ها خارج کرده است. ماجرای به توپ بستن مجلس نیز از همزمان با این واقعه از جمله محورهای داستان است. شخصیت اصلی داستان دلال کتاب است که در این اثر به کتابسازی، کتابداری و صحافی و برخی هنرهای مرتبط با کتاب مشغول است و مخاطب را با جزییات تاریخ صنعت کتاب پردازی آشنا می کند.

محمدرضا شرفی خبوشان، نویسنده و شاعر متولد 1357 اهل ورامین است که پیش از انتشار رمان «عاشقی به سبک ون گوک»، مجموعه داستان «بالای سر آب ها» و رمان «موهای تو خانه ماهی هاست» را در زمینه داستانی و همچنین مجموعه های «از واژه ها تهی» و «نامت را بگذار وسط این شعر» را در زمینه شعر منتشر کرده بود. مجموعه داستان «بالای سر آب ها»ی شرفی خبوشان، برنده کتاب سال دفاع مقدس و کتاب «موهای تو خانه ماهی هاست» برگزیده پنجمین جشنواره داستان انقلاب شده بود. رمان «عاشقی به سبک ون گوگ» پنجمین اثر اوست که موضوعی پیرامون پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سال 1357 دارد و نامزد جایزه جلال شده بود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب بی کتابی

مشخصات کتاب بی کتابی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 260

کنگره : ‏‫PIR8123 ‭/ر684‏‫‬‮‭ب9 1395

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 4086096

شابک : 978-600-6889-97-9

سال نشر : 1395

نظرات درباره کتاب بی کتابی