کتاب پادشاهان پیاده

خرده روایت های از زیارت اربعین

3 از 1 نظر

کتاب چاپی پادشاهان پیاده

صفحات کتاب : 256

معرفی کتاب پادشاهان پیاده

 کتاب پادشاهان پیاده خرده روایت هایی از زیارت اربعین/ نویسندگان همراه با مترجمان عربی و انگلیسی سراغ زائران پیاده امام حسین رفته اند.

محمدعلی جعفری و بهزاد دانشگر همراه با مترجمان انگلیسی و عربی در سفر اربعین عازم نجف و کربلا شده اند. آنان در این سفر سراغ نسبت افراد و زائران با امام حسین رفته اند و خاطرات شان از زیارت اربعین و نحوه پیوند خوردن شان با اباعبدالله (ع) را پرس و جو کرده اند.

همه اقشار را می توان در کتاب پادشاهان پیاده دید و خواند: ایرانی، عراقی، اروپایی، مسلمان، غیرمسلمان، شیعه یا سنی، زن و مرد و کوچک و بزرگ حتی موکب دارها، پلیس، نویسنده، روزنامه نگار، عکاس، مجری، پزشک. این کتاب داستان دلدادگی این آدم هاست به اباعبدالله(ع). داستان های بسیار جذاب و خواندنی از کشش کربلا و پویش جاده ی نجف تا کربلا و پاهای تاول زده و دل های لک زده برای رسیدن به نینوا.

در تدوین و نگارش مصاحبه ها سعی بر این بوده که کمترین دخل و تصرفی در روایت ها صورت نگیرد و فقط بازنویسی شود، زبان هر راوی حفظ شده و با لحن خودش روایت شده. و همین است که کتاب پادشاهان پیاده را خواندنی کرده است. 

خواندن خاطره با زبان جنوب شهر تهرانی و اصفهانی و شیرازی و یزدی، یا با لحن عرب لبنانی و فارسی دست وپا شکسته ی تایلندی مقیم ایران، این کتاب را خواندنی و جذاب کرده است. کتاب پادشاهان پیاده مبتنی بر مستندنگاری بوده و همین سبب شده تا خواننده در بخش هایی به تفکر واداشته شود و در بخش هایی عواطفش درگیر شود.


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب پادشاهان پیاده

مشخصات کتاب پادشاهان پیاده

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 256

کنگره : ‏‫DS79/9 ‭/ک4‏‫‬‮‭‏‫‬‭د2 1397

دیویی : ‏‫‬‭915/675044

کتابشناسی ملی : 5402290

شابک : ‏‫‬‭978-622-6084-27-7

سال نشر : 1397

نظرات درباره کتاب پادشاهان پیاده