کتاب دلتنگ نباش

شهید روح الله قربانی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی دلتنگ نباش

صفحات کتاب : 376

معرفی کتاب دلتنگ نباش

 کتاب دلتنگ نباش زندگی داستانی شهید مدافع حرم روح الله قربانی از زبان همسر شهید است که مورد تقریض رهبری واقع شده است. مجموعه کتاب های مدافعان حرم صحنه ای است که در آن، حیات سرمدی ایثارگران فرازمینی در منظر مخاطبان به نمایش درآمده تا تاکیدی باشد بر اینکه همیشه پرچم دارانی هستند که بیرق حقانیت اسلام ناب محمدی (ص) را تحت زعامت سلاله ای از تبار درخشان ولایت، به هر قیمتی بر دوش کشند. کتاب دلتنگ نباش حاصل مصاحبه های مولف با همسر شهید و نزدیکان ایشان است.

گزیده کتاب دلتنگ نباش

ساعت حدود هشت صبح بود که حسین هم از راه رسید. تا مهران را دید، با تعجب پرسید: «تو اینجا چه کار می کنی؟ روح الله رو آوردن؟» مهران نگاه غم آلودش را به حسین دوخت و گفت: «نه، هنوز نیومده، من از ساعت سه اینجام.» در همین حین آمبولانسی وارد معراج شد. مهران زد به حسین و گفت: «روح الله این توئه. من مطمئنم. دارم حسش می کنم. » درست حدس زده بود. پیکر روح الله و قدیر بود که با آمبولانس وارد معراج شد. حسین رفته بود برای شناسایی و تأیید نهایی. 

فقط او را راه می دادند. با اصرارِ حسین،  قبول کردند مهران هم برود. مهران در حیاط معراج ایستاد و حسین رفت داخل. پردۀ سالن را که کنار زدند،  تعداد زیادی پیکر مطهر شهدا روی زمین بود. بعضی ها سالم،  بعضی ها هم فقط چند تکه استخوان. بدون اینکه به حسین بگویند روح الله کدام است، به سمتش راه افتاد. رسید بالای سرش، دید از شدت سوختگی صورتش سیاه شده، موها و ابروهایش سوخته بود. فقط از دندانهای مرتب و سفیدش او را شناخت. به نظرش پیکر روح الله خیلی کوچک شده بود. یکی از دستانش هم قطع شده بود. 

برای اطمینان دست انداخت دور گردنش و کمی او را بلند کرد. خال پشت گردنش را که دید، اطمینان پیدا کرد که او روح الله است.  پیشانی اش را خیلی آرام روی پیشانی او گذاشت و شروع کرد با او حرف زدن. پشت سرهم به او آفرین و احسنت می گفت. یاد حرف روح الله قبل از رفتنش افتاد که می گفت: «حسین چه کیفی میده خون آدم جلوی حرم حضرت زینب بریزه! » به یاد حرف های او آرام بود و گریه نمی کرد. 

متن تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب دلتنگ نباش

«بسمه تعالی

سلام و رضوان خدا بر شهید عزیز روح‌الله قربانی. از همسر شهید باید تشکر شود بخاطر فرستادن این کتاب و از ایشان و خانم مولائی بخاطر تدوین این اثر.

۹۷/۹/۲۸»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب دلتنگ نباش

مشخصات کتاب دلتنگ نباش

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : مدافعان حرم

صفحات کتاب : 376

کنگره : ‏‫BP52/66‭/ق36‏‫‬‮‭م8 1397

دیویی : ‏‫‭297/998

کتابشناسی ملی : 5413329

شابک : ‫‬‭978-600-330-185-6

سال نشر : 1397

نظرات درباره کتاب دلتنگ نباش

98937****6414

خیلی کتاب
زیبا وتاثیر گذاری هستش
روح شهیدان شاد
اللهم ارزقنا شهدات فی سبییلک

1400/6/3

پاسخ