کتاب شصت پرسش اعتقادی

جواب هایی کودکانه به سؤال های اعتقادی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی شصت پرسش اعتقادی (چاپ قدیم)

صفحات کتاب : 230
توصیف مختصر : چاپ قدیم

معرفی کتاب شصت پرسش اعتقادی

کتاب شصت پرسش اعتقادی (جواب‌هایی کودکانه به سوال‌های اعتقادی) به قلم سیدرضا طباطبایی (-۱۳۴۹) به پرسش‌های توحیدی کودکان پاسخ می‌دهد. این پاسخ‌ها در سه سطح مختلف و با توجه به سطح ذهنی کودکان تقسیم‌بندی شده‌اند تا مربیان با شناختی که از کودک دارند، پاسخ مناسب را درنظربگیرند؛ چه‌‌بسا کودک پنج‌ساله‌ای که ذهنی قوی و پویا دارد و چه ‌بسا فرزندی ده‌ساله که فقط پاسخ سطح اول را برمی‌تابد.

با توجه به اینکه ابزار شناخت در کودکِ سطح اول، با محسوسات گره خورده، کودک به یاری حواس و رفتارهای حرکتی به اکتشاف محیط می‌پردازد. سعی شده پاسخ‌ها در این سطح، تا حد امکان ملموس و عینی باشند؛ یعنی همراه با نمونۀ عینی‌ای که باعث تقریب ذهن کودک شود.

در سطح دوم، مطالب تا حدودی ذهن‌های پویاتر و نیمه‌استدلالی را در نظر گرفته‌است و از معلومات رایج استفاده می‌شود.

در سطح سوم و بالاتر، پاسخ‌ها علمی‌ترند و استدلال‌محور؛ ضمن اینکه در کنار استدلال‌ها در برخی موارد، بیانات بزرگان نیز ذکرمی‌شود.

فراموش نکنیم که بالاترین تکلیف پدر و مادر، تربیت فرزندان صالح است و حساسیت آموزه ها درباره فرزندان (حتی در اوان تولد آن ها) آن قدر زیاد است که پیامبر اکرم (ص) فرمودند: در بدو تولد نوزاد، نغمه ی توحید با گفتن اذان و اقامه در گوش نوزاد زمزمه شود.

و نیز در روایتی دیگر فرمودند: العلم فی الصغر کالنقش فی الحجر؛ آموزه هایی که در کودکی به فرزندانتان می دهید، مانند کنده کاری و حکاکی در سنگ، ماندگار است. این کتاب بسیاری از سوالات کودکان را که در باب خداوند متعال می پرسند، جواب داده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب شصت پرسش اعتقادی

مشخصات کتاب شصت پرسش اعتقادی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 230

کنگره : ‏‫HQ784 ‭/ک9‏‫‭ط2 1396

دیویی : ‏‫‬‭‭649/1

کتابشناسی ملی : 5433499

شابک : 978-964-973-442-2

سال نشر : 1396

نظرات درباره کتاب شصت پرسش اعتقادی