کتاب شهدا برای چه افقی جنگیدند؟

از جنگی که بود تا جنگی که هست

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 79

خلاصه کتاب شهدا برای چه افقی جنگیدند؟

معرفی کتاب شهدا برای چه افقی جنگیدند؟

کتاب شهدا برای چه افقی جنگیدند؟ نوشته وحید جلیلی با نثری ادبی و بیانی انتقادی, دریچه ای نو به آنچه پس از جنگ تحمیلی در جامعه رخ داده می‌گشاید. کتاب شهدا برای چه افقی جنگیدند؟ دارای 9 فصل مجزاست که «جنگی که بود، جنگی که هست»، «شهدا اینقدرها هم نازنین نبودند!»، «ارزش جنگ در جنگ ارزش ها» و «پالایشگاه اسلام ناب» از مهم ترین فصل های این کتاب است.

 «دفاع مردمی و نهضت فرهنگی»، «حاشیه ای بر جنگ شهید»، «عبور از جنگ یک وجبی»، «عملیات مکمل» و «یاد شهدا و راه شهدا» عناوین دیگر فصل های این کتاب است.

گزیده کتاب شهدا برای چه افقی جنگیدند؟

تا آنجا که یادم می آید، شهدا این قدرها هم که حالا می گویند نازنین نبودند. همیشه هم لبخند روی لبشان نبود. آن قدر مست خدا نبودند که فقر و فساد و تبعیض از یادشان برود و آن چنان از خوف خدا غش نکرده بودند که هیچ خوفی بر دل هیچ کس نیندازند. باور کنید به خدا امام حسین(ع) هم این قدر دوست داشتنی نبود.

 اگر نمی ترسیدند از او که قطعه قطعه اش نمی کردند و اسب بر پیکرش نمی دواندند و آب بر قبرش نمی بستند و در خیمه ها محصورش نمی کردند. به روضه اش رسیدیم. حالا چه حالی دارد زیارت خواندن برای شهدایی که بعد از رفتن هم شبیه شده اند به عشقشان. به حسین(ع) که آن بزرگ گفت: «دو بار شهید شد». «اَلسَّلامُ عَلَیْکُمْ یا اَوْلیاءَ اللهِ وَ اَحِبّائهِ، اَلسَّلامُ عَلَیْکُمْ یا اَصْفیاءَ اللهِ وَ اودّائه...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها شهدا برای چه افقی جنگیدند؟

مشخصات کتاب شهدا برای چه افقی جنگیدند؟

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 79

کنگره : ‏‫‭‭‭‬‭‭‬‭DSR1600‬‏‫‭‭‬‭‭‭/ج8ش9 1396‬

دیویی : ‏‫‬‭955/084304‬

کتابشناسی ملی : 3669448

شابک : ‏‫‬‮‭978-600-441-117-2‬‬‬

سال نشر : 1396

نظرات درباره شهدا برای چه افقی جنگیدند؟