کتاب ظلمت سفید

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 296

خلاصه کتاب ظلمت سفید

معرفی کتاب ظلمت سفید

بخشی از کتاب ظلمت سفید به وقایع انقلاب اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری می پردازد و بخشی دیگر به دوران مشروطه اشاره دارد. این رمان، به صورت فانتزی و برای گروه سنی نوجوان نوشته شده است. ظلمت سفید دو قسمت دارد. یک بخش آن به وقایع انقلاب اسلامی در منطقه چهارمحال و بختیاری بازمی گردد و بخش دیگر به بازگویی انقلاب مشروطه می پردازد.

بخش اول به داستان جوانی می پردازد که به کوه های چهارمحال و بختیاری متواری شده است. او در این مسیر با نوجوانی ایلیاتی رو به رو می شود که برای نجات از زمستان سرد کوهستان او را همراهی می کند.

داستان موازی با این بخش، نوجوانی در زمان مشروطه را تصویر کرده است که در تهران مبارزات روشنگرانه دارد. مشروطه با به توپ بسته شدن مجلس ناکام می ماند. داستان کلی کتاب، شیوه به بلوغ رسیدن انقلاب اسلامی را نشان می دهد.

«ظلمت سفید» در کوهستان های برف گیر چهارمحال و بختیاری می گذرد. به عبارتی می خواستم از تهرانی نگاه کردن به مسائل گذر کنم و با این هدف سعی کردم در این اثرم از تهران و مرکز دور شوم به تعبیری رمانم گریز از مرکز باشد.

در این اثر به نقش قومیت های دیگر در جریان انقلاب اسلامی نیز اشاره کنم و به نقش آن ها در دفاع از کشور اشاره کرده است. در «ظلمت سفید» گذری به عصر قاجار دارد و بخشی به پیش از انقلاب اسلامی اشاره دارد.


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 296

کنگره : ‏‫PIR8342‭‬ ‭/‮86الف‬2‏‫‬‭ظ8 1395

دیویی : ‏‫‬‭8‮فا‬3/62‬

کتابشناسی ملی : 4524374

شابک : ‫‬‭978-600-8460-09-1

سال نشر : 1395

نظرات