کتاب عشق در برابر عشق

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 271

خلاصه کتاب عشق در برابر عشق

معرفی کتاب عشق در برابر عشق

کتاب عشق در برابر عشق، داستانی با محوریت زندگی امام حسن مجتبی (ع) است که هرمز شخصیت خیالی داستان در روندی دراماتیک به حضور امام می رسد و داستان به پیش می رود...

گزیده ای از کتاب عشق در برابر عشق

مرد ایستاد جلوی برده فروش خضوع خاصی برده فروش را فراگرفت، نیمچه تعظیمی کرد. زن بی هوا چشم از خیرگی به افق برداشت و گل پلاسیده اش را به سمت مرد گرفت. مرد به آرامی گل را گرفت و بعد سکه ای به برده فروش داد. به زن اشاره ای کرد و گفت: تو در راه خدا آزادی لرزش دست، ترسی به دلش ریخت.

 سعی کرد روی نشانه تمرکز کند اما ذهنش پر بود از خیالات درهم وبرهمی که مثل ابرهای سرگردان، آسمان ذهنش را تاریک کرده بود. باید هر طور شده هدف را می زد. باید خودش، توانش، حیثیت قبیله و قوم و ادعای برتر بودنش را اثبات می کرد. حریفش قَدَر بود. حریفش در رزم آوری و به خصوص تیراندازی هماورد نداشت. هر دو نفرشان ربیعه، دختر زیبای سعد بن وائل بزرگ قبیله ثقیف را خواستگاری کرده بودند.

 هر دو مردانی جنگاور بودند و بارها و بارها در نبردهای مختلف لیاقت خود را نشان داده بودند اما او یک ویژگی داشت که برتری اش بر رقیب را به رخ می کشید؛ اینکه او عرب بود و رقیبش ایرانی، ولی افسوس که دل ربیعه با هرمز بود. فکر رقیب ایرانی، لرزش دستش را بیشتر کرد، به خودش نهیب زد «دل ربیعه مهم نیست، مهم این است که من او را می خواهم. »

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 271

کنگره : ‏‫‬‭PIR8184‭‬ ‭/و4787‏‫‬‭‭ع5 1396‬‬‬‬

دیویی : ‏‫‬‭‭‭8‮فا‬3/62‬‬‬‬

کتابشناسی ملی : 5533599

شابک : ‫‭978-600-95450-5-6‬‬‬‬

سال نشر : 1396

نظرات