کتاب همرزمان حسین(ع)

10 گفتار در تحلیل مبارزات سیاسی امامان معصوم (ع) از آیت الله خامنه ای در سال 51

5 از 2 نظر

کتاب چاپی همرزمان حسین(ع)

صفحات کتاب : 405

معرفی کتاب همرزمان حسین(ع)

ده گفتار از رهبر انقلاب در تحلیل سیره مبارزاتی ائمه اطهار(ع) تأکید بر مبارزاتی بودن نهضت تمام معصومان(ع) در دوره خود. کتاب همرزمان حسین(ع) مشتمل بر 10 سخنرانی معظّمٌ له در ماه محرّم سال 51 است. ایشان بین سال های 46 تا 55 به طور متناوب در مناسبت های مذهبی به تهران مسافرت می کردند و در جلسات مختلف به ایراد سخن می پرداخته اند. در محرّم سال 51 به تهران عزیمت می کنند و در هیئت انصار الحسین (علیه السّلام) و برخی از جلسات دیگر به سخنرانی می پردازند. هیئت انصار الحسین (علیه السّلام) از هیئت های پرشور و انقلابی تهران بود و بسیاری از مبارزان انقلابی در جلسات این هیئت شرکت میکردند و سخنرانان این جلسه نیز از میان روحانیان انقلابی انتخاب می شدند. 

معظمٌ له از ابتدای تأسیس این هیئت بارها در آن سخنرانی کرده بودند. نفس سخنرانی در این جلسه, یک اقدام انقلابی از سوی ایشان تلقّی می شد.

ایشان از سوّم محرّم تا 12 محرّم از ساعت 7:30 تا 9 صبح در این هیئت بیانات خود را در موضوع سیره ی امامان معصوم (علیهم السّلام) در قالب طرح انسان 250 ساله مطرح می کنند. تمرکز اصلی این بیانات بر تحلیل زندگی امام سجّاد (علیه السّلام) تا امام کاظم (علیه السّلام) است. چهار امام عزیزی که در اذهان متشرّعان آن زمان بیشتر به عنوان افرادی ساکت و منزوی معروف بوده اند.

کتاب همرزمان حسین(ع) پایان راه نیست بلکه آغازی است برای آشنایی صحیح با سیره ی پربهجت و درس آموز اهل بیت (علیهم السّلام) و بر دانشمندان تاریخ اسلام است تا با بهره گیری از نکات و سرخط های ارائه شده ی در کتاب همرزمان حسین(ع), دَین خود را نسبت به این بزرگواران و جامعه ی اسلامی ادا نمایند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب همرزمان حسین(ع)

مشخصات کتاب همرزمان حسین(ع)

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 405

کنگره : ‏‫DSR1692‭‬ ‭/چ9‏‫‭ه‍8 1397

دیویی : ‏‫‬‮‭955/0844092

کتابشناسی ملی : 4908071

شابک : 978-600-8218-32-6

سال نشر : 1397

نظرات درباره کتاب همرزمان حسین(ع)