کتاب خلق شخصیت هایی که بچه ها دوست دارند

3 از 1 نظر

کتاب‌الکترونیکی

حجم دانلود: 2.5 مگا بایت
صفحات کتاب : 508

خلاصه کتاب خلق شخصیت هایی که بچه ها دوست دارند

کودکان می خوانند برای اینکه یک نزدیکی جادویی میان آن ها و شخصیت های کتاب و داستان به وجود می آید؛ همان نزدیکی ای که من وقتی کودک بودم احساس می کردم. آن ها کتاب را می خوانند برای اینکه نویسنده به شخصیت های روی صفحه های کتاب جان بخشیده است. نویسنده شخصیتی خلق کرده است که خواننده ها می خواهند او را بهتر بشناسند و خودشان را جای او بگذارند؛ شخصیتی که شاید می خواهند با او دوست شوند یا مثل بچه های مدرسه خودشان است و حتی شاید شبیه کسی که می شناسند یا از او بدشان می آید.

کتاب خلق شخصیت هایی که بچه ها دوست دارند به شما نشان می دهد که چگونه شخصیت هایی برای داستان ها و کتاب هایتان خلق کنید تا خواننده آن ها را از خود بداند و دلش بخواهد که بیشتر آن ها را ببیند. البته شما فقط توصیه های مرا درباره نحوه ساختن این شخصیت ها نمی خوانید، بلکه خودتان هم شروع به ساختن آن ها می کنید.

نویسندگان می نویسند و نویسندگان می خوانند. این توصیه را موقع نوشتن کتاب خلق شخصیت هایی که بچه ها دوست دارند با دل و جان پذیرفتم و امیدوارم که شما هم موقع خواندن آن با جان و دل بپذیرید.

در طول کتاب خلق شخصیت هایی که بچه ها دوست دارند پیشنهادها و توصیه هایی برای شما، با نام «کتاب های نویسندگان حرفه ای را بخوانید»، آمده است. من در این قسمت ها مثال هایی از نویسندگانی آورده ام که در آثارشان همان فنونی را به کار گرفته اند که من در کتاب خلق شخصیت هایی که بچه ها دوست دارند سعی کرده ام توضیح دهم. امیدوارم به قفسه کتابخانه تان مراجعه کنید و از دیدار با شخصیت های داستانی لذت ببرید.

به علاوه در طول کتاب دعوت می شوید به اینکه «خودتان امتحان کنید». قطعاً نیازی نیست همه تمرین ها را انجام دهید. اما به خاطر داشته باشید که کار نویسنده نوشتن است. هر چه بیشتر فنون کتاب خلق شخصیت هایی که بچه ها دوست دارند را تمرین کنید راحت تر داستان ها و کتاب هایتان را پر از شخصیت های باورکردنی خواهید کرد.

امیدوارم از این فرصت ها برای پیشرفت در نوشتن استفاده کنید. فقط تخیلتان را گسترش دهید و مهارت خود را در فن شخصیت پردازی زیاد کنید. بعد رفته رفته در مسیری قرار می گیرید که می توانید شخصیت های قوی و جذاب خلق کنید؛ شخصیت هایی که خواننده های نوجوان مشتاق دیدار با آن ها باشند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : مجموعه کتابهای آموزش نویسندگی

صفحات کتاب : 508

کنگره : ‏‫‬‭PN147/5‏‫‭/‮الف‬8خ8 1398

دیویی : ‏‫‬‭808/0683

کتابشناسی ملی : 5567810

شابک : ‫‬‭978-600-03-0671-7

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات

98917****2986

صفحه 37: ”محیط خانه نیز شخصیت داستان، پدر و مادرش را جور خاصی می بیند و دربارة هر یک از آن ها قضاوتی دارد. قضاوت او بستگی به این دارد که چقدر آن ها به او اجازه می دهند از زیر کاری قسر دربرود یا چه مجازات های ...“

تام گیتس از این زیاد استفاده

1400/2/9

پاسخ