کتاب موکب آمستردام

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی موکب آمستردام

حجم دانلود: 1.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 134

معرفی کتاب موکب آمستردام

کتاب موکب آمستردام، خرده روایت هایی است از زائران دوردست سیدالشهدا؛ زائرانی که از اروپا به مقصد زیارت پیاده ی امام حسین رهسپار شده اند. زائرانی که امام حسین را نه در کربلا و نجف و قم و مشهد و...، بلکه در قلب اروپا یافته اند، و دریافته اند که عشق حسین(ع) زمین و زمان و مکان نمی شناسد و چه بخواهی و چه نخواهی عالم گیر خواهد شد. فقط باید خود را به این دریای عظیم سپرد تا به ساحل آرامش رسید.

«موکب آمستردام» دومین گام و تلاش پس از کتاب موفق پادشاهان پیاده است که در کمتر از یک سال به چاپ پنجم رسید. بهزاد دانشگر، در کتاب موکب آمستردام در تلاش است با به تصویر کشیدن عشق زائران امام حسین(ع)، روایتی از تلاش آنان برای فدا شدن در مسیر سیدالشهدا را برای مخاطبان تصویر کند.

گزیده کتاب موکب آمستردام

سال قبل و هنگامی که در حال شنیدن روایت های پادشاهان پیاده بودیم به گروهی برخوردیم که از اروپا آمده بودند. گروهی شامل هزار زائر ز ن و مرد با ملی تهای مختلف که با سختی ها و مشکلات اما در عین حال شیرین، خودشان را رسانده بودند به اجتماع زائران اربعین. در فرصت کوتاهی که داشتیم چند روایت کوتاه از بعضی مسافران این گروه شنیدیم و روایت کردیم؛ اما به مرور فهمیدیم نسبت این گروه با اربعین فقط در همین چن د روز خلاصه نشده و از اساس، مبنای تشکیل این گروه تلاش برای تبلیغ و معرفی زیارت اربعین است و خدم ترسانی به مردم مشتاقی که به خاطر حضور در کشورهای اروپایی، با سختی هایی دوچندان مواجهند برای سفر به کربلا.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب موکب آمستردام

مشخصات کتاب موکب آمستردام

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 134

کنگره : ‏‫‬‮‭BP263/2‏‫‬‭/د2م9 1397

دیویی : ‏‫‬‮‭297/7645

کتابشناسی ملی : 5327969

شابک : 978-622-6084-21-5‬‬‬

سال نشر : 1397

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب موکب آمستردام