کتاب کتابچه نظافتچی

کار سخت، درآمد پایین، و اراده یک مادر برای بقاء

3 از 1 نظر

خلاصه کتاب کتابچه نظافتچی

نظافتچی 

کار سخت، درآمد پایین، و اراده یک مادر برای بقاء

زندگی در فقر، مادری مجرد بودن، و اشتغال به کاری سطح پایین؛ مشکلاتی هستند که هر یک به تنهایی چالش بر انگیزند، حال تصور کنید که شخصی با هر سۀ آن ها روبرو شود، آن هم در کشوری مثل آمریکا در وضعیت امروز که دسترسی به کمک های دولتی، مشکل است.
برای بسیاری از آمریکایی ها، این وضعیت، خیالی نیست، بلکه واقعیتی ست که در زندگی آن ها وجود دارد. اگر خودتان چنین شرایطی را تجربه نکرده باشید، شاید مرز و محدوده این واقعیت، برای شما ناآشنا باشد.

شاید آمار و اطلاعاتی در مورد فقر به گوشتان خورده باشد، اما به راستی فقر چه شکل و شمایلی دارد؟ کتاب " نظافتچی" کتابیست به سبک خاطره نویسی که روایتگر داستانیست قدرتمند در مورد تجربیات مادری مجرد با درآمد پایین که از دختر خود مراقبت می کند و بعنوان یک نظافتچی مشغول است تا در آمریکای امروز، گلیم خود را از آب بیرون بکشد.

این کتاب، علاوه بر شرح حال شخصی نویسنده، به شکلی گسترده تر به ارائه بینشی در مورد ابعاد اجتماعی، فرهنگی و روانشناختی فقر می پردازد.
بعد از اینکه زندگی اِستِفانی، نویسنده این کتاب، در پی بارداری ناخواسته و رابطه سوء استفاده گرانه در سراشیبی سقوط قرار گرفت، او با دریافت کمک های دولتی و کار بعنوان یک نظافتچی، توانست از فقر فرار کند. اما محدودیت های این کمک ها و درآمد اندک او به این معنا بودند که او همچنان باید در فقر باقی بماند. زندگی اِستِفانی بعنوان یک مادر مجرد و کم درآمد با شغلی سطح پایین، مشکلات مختلفی را برای او در پی داشت اما این زندگی، درس های مهمی به او داد و در نهایت، موفقیت را برایش به ارمغان آورد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

نظرات