کتاب کتابچه ثروتمندترین مرد بابل

The Richest Man in Babylon

5 از 1 نظر

خلاصه کتاب کتابچه ثروتمندترین مرد بابل

 ثروتمندترین مرد بابل 

نوشته ی ساموئل کلاسُون، مجموعه حکایت هایی است که چندان به هم مرتبط نیستند، ولی اصول ابتدایی برنامه ریزی مالی را مطرح می نمایند. این نوشتار، ابتدا در دهه ١٩٢۰ به شکل جزوه چاپ و در بانکها و دیگر موسسات مالی توزیع شد. قصه های کلاسُون، مجموعه ای است به شکل دوران بابل باستان که همگی داستانی مشابه دارند: مرد ثروتمند دانایی که به مرد فقیر نادانی چگونگی سخت کارکردن، تنظیم بودجه، پس انداز و سرمایه گذاری عاقلانه را می آموزد.
هنگامیکه در دهه ی 1920 کتاب "ثروتمندترین مرد بابل" برای نخستین بار چاپ شد، ایالات متحده در دوران رونق پس از جنگ جهانی اول به سر می برد که با حساسیت کلاسُون مبنی بر مقتصدانه خرج کردن آنچنان هم راستا نبود. تقریبا یک قرن بعد، بیشتر نصایح کلاسون به طور شگفت انگیزی همچنان موضوعیت دارند.
کلاسُون در سراسر متن، تعدادی ترفند به کار می برد تا اطلاعات را به شیوه ای داستانی منتقل کند. یکی از ترفند ها این است که تمام حکایات او به یکدیگر مرتبط بوده و بینِ نسلی هستند.
احتمالا کلاسُون با جمله ی «اول به خودت پرداخت کن»، شگفت انگیزترین نصیحت امروزی را در کتاب ثروتمند ترین مرد بابل بیان کرده است. این شعار بدان معناست که پس انداز کردن حتی زمانی که در حال پرداخت بدهی و دیگر صورت حساب ها هستید؛ اهمیت دارد. توصیه ی کلاسُون حداقل ١۰% از کل درآمد را شامل می شود که هم راستای نصایح متخصصان امروزی است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

نظرات

98933****1155

خیلی کتاب خوب بود این را کسانی درک می کنند که خودشان هم تجربه کرده باشند

1400/4/21

پاسخ
98917****3041

خوب نبود خیلی خلاصه و بی معنی بود

1399/10/13

پاسخ