کتاب قورباغه ات را قورت بده

روش هایی برای غلبه بر تنبلی و به تعویق انداختن کارها

0 از 1 نظر

ناشر: سبکتو

نویسنده:

کتاب الکترونیکی قورباغه ات را قورت بده

حجم دانلود: 216.7 کیلو بایت

برایان تریسی در میکروکتاب قورباغه ات را قورت بده به شما یاد می دهد که چگونه با کارهای آسان و تحول عادت هایتان، فردی موفق در مدیریت زمان باشید. او به شما می گوید چه کارهایی انجام دهید که البته اصلی ترین آن ها خوردن قورباغه ای تنفرآمیز و چاق است.

برخی اشخاص را مشاهده می کنیم که در طی روز هم مشغول به کارند، هم کلاس های گوناگون می روند و هم وقت کافی برای خانواده خود دارند؛ افزون بر اینکه در کار و درآمدشان هم هر روز ترقی می کنند. در حالی که برخی از ما آنقدر مشغول روزمرگی هایمان هستیم که تنها سر کار می رویم و زمان انجام هیچ کار دیگری را نداریم. آیا این افراد فراتر از 24 ساعت وقت دارند؟ معلوم است که نه. تمامی انسان ها یک زمان برابر دارند ولی آن ها مدیریت زمان می دانند و پراهمیت تر اینکه می توانند بر تنبلی شان چیره شوند.

شیوه ها، راه کارها و استراتژی هایی که در میکروکتاب قورباغه ات را قورت بده (Eat That Frog) عرضه می شوند، کاربردی، تایید شده و سریع العمل هستند. برای صرفه جویی در زمان از توضیحات مختلف روانشناختی و عاطفی درباره ی سستی و درماندگی در مدیریت زمان اجتناب شده است. در اینجا از زمینه سازی های بسیار درباره موضوعات نظری و اصول تحقیق خبری نیست. چیزی که در اینجا یاد خواهید گرفت اعمال روشن هستند که می توانید آن ها را بی درنگ به کار بگیرید تا در کار خود به نتیجه های درست تر و سریع تر دست پیدا کنید.

هر عقیده ای که در این کتاب مطرح می شود بر افزایش دادن میزان کلی بهره جویی، کارکرد و راندمان کاری شما معطوف شده است تا اهمیت و اعتبار شما را در هر کاری که می کنید بیشتر کند. شما می توانید خیلی از این عقیده ها را در زندگی خصوصی خود نیز استفاده کنید. کلید موفقیت عمل کردن است. این بنیادها برای به وجود آوردن سرعت و توان پیش بینی در راندمان و برآیندها به کار می روند. هر چقدر سریع تر آن ها را فرا بگیرید و به کار ببندید قطعاً در کار خود سریع تر ترقی خواهید کرد.

در این میکرو کتاب بیست و یک راهکار ارائه شده که هر یک به خودی خود جامع بوده و همگی لازم هستند. یک استراتژی امکان دارد در یک موقعیت اثربخش باشد و استراتژی دیگر را می توان برای کار دیگری استفاده کرد. روی هم رفته این عقیده های بیست و یک گانه درباره ی کارایی شخصی، مانند غذاهای متنوعی هستند که می توان آن ها را در هر زمان و به ترتیب اهمیتی که در شرایط کنونی برای شما دارد به طور مطلوب مورد استفاده قرار داد.

برایان تریسی (Brian Tracy) یکی از نویسندگان معروف جهان محسوب می شود. یکی از مشهورترین کتاب های وی در ایران کتاب قورباغه ات را قورت بده است. او نخست باربر یک کشتی بود و به مدت 8 سال روی کشتی کار مشغول به کار بوده است، ولی یک روز به این سرانجام می رسد که با این کار نمی تواند آینده ای داشته باشد و فروشندگی را به عنوان شغل تازه برمی گزیند.

ولی برخلاف خیالش در این حرفه هم موفق نمی شود و وضع مالی اش بدتر می شود، یک روز در کمال ناامیدی از خودش سوال کرد که چرا دیگران از من بهترند؟ چرا من نمی توانم به چیزهایی که دوست دارم برسم؟ او آنقدر به دنبال جواب این پرسش رفت که در آخر اسرار موفقیت را فهمید. او در حال حاضر مدیر عامل شرکت تریسی است که در زمینه آموزش و توسعه مهارت های فردی فعالیت دارد.

میکروکتاب های سبکتو در حقیقت چکیده ای مهم از کتاب ها هستند که شما بتوانید آن ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان های پرت زیادی داریم که می توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب ها شامل بخش های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب قورباغه ات را قورت بده می خوانیم:

مردم در بازار سهام شکست می خورند، چون وقتی ارزش سهامشان پایین می آید، سهام های خوب و سودآورشان را می فروشند تا بتوانند به خرید و حفظ سهام های بدشان ادامه دهند و به این ترتیب پولشان را از دست می دهند. مشکل اینجاست که آن ها تحلیل کوئینک را انجام نمی دهند.

هر زمان شرکتی دچار مشکل جدی می شود، معمولا معتقدند کسانی که شرکت را به این دردسر انداخته اند، نمی توانند شرکت را از شرایط بد خارج کنند. پس باید کسی بیاید که بتواند اوضاع را بهبود داده و سازمان را به سوی موفقیت هدایت کند. این فرد کارآمد یا کارشناس می آید و به سادگی می پرسد: «آیا اکنون در حال انجام کاری هستیم که با توجه به دانسته های امروزمان هرگز انجامش نمی دادیم؟» و هر چه که در جوابش باشد را فورا متوقف می کند!

او فروشگاه ها، کارخانه ها و کارگاه ها را تعطیل می کند و به کارکنان اجازه می دهد که از آن جا بروند. شگفت انگیز است که وضعیت شرکت در طی یک سال تغییر کرده و بهبود می یابد. اما اگر کسانی که شرایط بد را برای شرکت پیش آورده بودند، باقی می ماندند، در ابتدا تلاش زیادی می کردند تا بتوانند به اصول خودشان پایبند بمانند و راه حل هایی برای رفع مشکلات پیدا کنند، در حالیکه برای فرد خارج از شرکت واضح و روشن است که شرکت برای همیشه بر باد رفته است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب قورباغه ات را قورت بده

مشخصات کتاب قورباغه ات را قورت بده

نوع اثر : کتاب

نظرات درباره کتاب قورباغه ات را قورت بده