کتاب سپیدار بلند استقامت

زندگی‌نامه و خاطرات شهید کاک جلال بارنامه

3 از 1 نظر

ناشر: صریر

نویسنده:

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 1.7 مگا بایت
صفحات کتاب : 101

خلاصه کتاب سپیدار بلند استقامت

پیشمرگ مسلمان کُرد شهید جلال بارنامه فرزند علی و طلیعه هفده همین شهید از شهدای خانواده ی بارنامه و برادر دو شهید (عبدالله و جمال) در تاریخ چهارم شهریورماه سال 1329 در روستای باغان از توابع شهرستان مریوان میان خانواده ای مذهبی چشمانش به فروغ زندگی روشن شد و پا به دنیای پُر از زور و تزویر گذاشت. از دوران کودکی تحت نظر پدربزرگش قرآن را به نیکویی آموخت. ظلم و ستم ملاکین منطقه آنان را مجبور به جلای وطن کرد و خانواده ی کاک جلال به ناچار روستای بلکر را به عنوان محل زندگی انتخاب کردند.

این روستازاده ی مستعد در همان روستا دوران تحصیل در مقطع ابتدایی را به پایان رساند و به دلیل عدم وجود امکانات و بضاعت مالی درس و مدرسه را وداع گفت و در کنار پدرش به کار کشاورزی پرداخت.

شهید جلال بارنامه باخانم طلیعه بصامی و آمنه ویسی ازدواج کرد. حاصل ازدواج این شهید والامقام سیزده فرزند نُه پسر بانام های صابر، حسن، مختار، هادی، مهدی، بهزاد، آزاد، بختیار، هژیر و چهار دختر صالح و رشید انقلابی و رهرو راه پدر بانام های دلبر، چیمن، چنور و زهرا است.

با آغاز حرکت گسترده ی مردم مسلمان ایران علیه حکومت ستم پیشه پهلوی گل های امید در قلب این مسلمان متدین شکفت و چون قطره ای از دریای بیکران ملت به امواج توفنده ی انقلاب پیوست و هرچه در توان داشت به مرحله ی عمل گذاشت.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 101

کنگره : DSR1625

دیویی : 955/08430922

کتابشناسی ملی : 5772083

شابک : 978-600-331-654-6

سال نشر : 1398

نظرات