کتاب تکنیک های بهینه سازی ریاضی برای تخصیص منابع در شبکه های رادیویی هوشمند

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی تکنیک های بهینه سازی ریاضی برای تخصیص منابع در شبکه های رادیویی هوشمند

حجم دانلود: 1.6 مگا بایت
صفحات کتاب : 108

کتاب تکنیک های بهینه سازی ریاضی برای تخصیص منابع در شبکه های رادیویی هوشمند نوشته ی کیانوش بابامرادی، در قالب پژوهشی علمی، یک الگوریتم تخصیص منبع برای شبکه های رادیو شناختی ارائه نموده است.

رادیو هوشمند یا رادیو شناختی، روشی نوین جهت بهبود به کارگیری یک منبع طبیعی بسیار ارزشمند، با نام طیف فرکانسی است. این روش بر اساس یادگیری محیط، می تواند درکی از محیط اطراف داشته باشد. یکی از مهم ترین اهداف رادیو شناختی، قابلیت دسترسی به طیف است.

تحقیقات بسیار زیادی تاکنون در طراحی، ساخت و بهینه سازی دستگاه های تبادل اطلاعات انجام گرفته و با در نظر داشتن اینکه پیکربندی های مختلفی برای این شبکه ها وجود دارد؛ لذا راه حل های مختلفی در طراحی ساختار این شبکه ها ارائه شده است. روش های مختلف طراحی و تکنیک های مختلف بهینه سازی تاکنون مورد بررسی قرار گرفته اند. در پژوهش حاضر تکنیک های بهینه سازی ریاضی برای تخصیص منابع در شبکه های رادیویی هوشمند ارائه خواهد شد. تکنیک بهینه سازی مبتنی بر MIMO-OFDM در سیستم های رادیو شناختی می باشد. سرانجام یک تکنیک جدید چندگانه فضایی در تخصیص منابع شبکه شناختی رادیو که متشکل از هر دو زمان واقعی و کاربران غیرواقعی باشد نیز توسعه داده خواهد شد.

در بخشی از کتاب تکنیک های بهینه سازی ریاضی برای تخصیص منابع در شبکه های رادیویی هوشمند می خوانیم:

با توجه به توسعه سریع تلفن های هوشمند و چند رسانه ای همراه و برنامه های کاربردی تعاملی، سیستم های ارتباطی بیسیم رشد انفجاری داشته اند. سیستم های ارتباطی بیسیم سلولی موفق ترین کاربری بیسیم می باشد، امروزه، آن یک عنصر مهم برای اتصال به شبکه های بیسیم در سطح جهان در همه جا می باشد. در طول دهه پنجاه و دهه شصت، آزمایشگاه بل AT & T اولین توسعه مفهوم ارتباطات بیسیم سلولی بود، طیف یک منطقه جغرافیایی را می توان با شکستن منطقه به ناحیه های کوچک مورد استفاده مجدد قرار داد.

هر ناحیه به مجموعه ای از فرکانس تخصیص داده شده است، و این فرکانس را می توان با یک سلول مختلف مورد استفاده مجدد قرار داد، زمانی که فاصله کافی بین هر دو سلول وجود دارد. این مفهوم سلولی همراه با روش های پردازش سیگنال پیشرفته و تحولات در سخت افزار فرکانس رادیویی قابل اعتماد و دستیابی به موفقیت برای تحولات مدرن ارتباطات بی سیم به حساب می آید.

اولین سیستم ارتباطی تلفن همراه بین المللی سیستم آنالوگ شمال اروپا تلفن همراه (NMT) که در کشورهای شمال اروپا در سال 1981 مورد استفاده قرار می گرفت، در همان زمان به عنوان خدمات پیشرفته تلفن همراه (AMPS) در شمال امریکا معرفی شد. این نسل اول شبکه (1G) در مدولاسیون فرکانس آنالوگ (FM) به حساب می آید، که در آن هر کاربر که به downlink و uplink کانال FM جداگانه اختصاص داده شدند متکی می باشد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب تکنیک های بهینه سازی ریاضی برای تخصیص منابع در شبکه های رادیویی هوشمند

مشخصات کتاب تکنیک های بهینه سازی ریاضی برای تخصیص منابع در شبکه های رادیویی هوشمند

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 108

کنگره : TK5103/4815‭/ب2ت8 ۱396‬

دیویی : 621/384‬

کتابشناسی ملی : 4706732

شابک : 978-600-8796-20-6‬‬‬

سال نشر : 1396

نظرات درباره کتاب تکنیک های بهینه سازی ریاضی برای تخصیص منابع در شبکه های رادیویی هوشمند