کتاب الکترونیکی دائرة المعارف انقلاب اسلامی (جلد دوم)

حجم دانلود: 12.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 407

معرفی کتاب دائرة المعارف انقلاب اسلامی (جلد دوم)

مجموعه دائرة المعارف انقلاب اسلامی، مصور سه جلدی که در سال 1379 با هدف آشنا کردن گروه های سنی نوجوان و جوان با مفاهیم انقلاب، گروه های مبارز، شخصیت ها، رویدادها و زمان هایی که به نحوی با این پدیده مرتبط بودند به تصویب رسید، در مجموع مشتمل بر 870 مدخل است که در دایره زمانی سال 1340 (آغازین سال های شکل گیری انقلاب اسلامی) تا 1357 (زمان پیروزی آن) شکل گرفته است.

در تاریخ معاصر ایران حادثه ای به اهمیت وقوع انقلاب اسلامی وجود ندارد. پدیده انقلاب اسلامی را نمی توان فقط جابجایی قدرت در میان حکمرانان دانست:حادثه ای که فقط سلسله ای سقوط کند و جای خود را به قدرت دیگری بدهد.

تاثیرات شگرفی که این انقلاب بر مناسبات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مردم ایران گذاشت، چه بسا در تاریخ کشورمان بی نظیر بوده است. ورود مردم به صحنه سیاست و دخالت مستقیم آنان برای به زیر کشیدن نظام شاهنشاهی و برپا داشتن حکومتی تازه، برقراری نظام جمهوری و دیگر نهادهای حکومتی با رأی مردم، به دست آوردن استقلال سیاسی و نفی دخالت قدرت های بزرگ در امور کشور، رسیدن به آزادی های مدنی، و پایداری و جان فشانی برای حفظ انقلاب، سابقه ای در دیگر دوره های تاریخی ایران ندارد ...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب دائرة المعارف انقلاب اسلامی (جلد دوم)

مشخصات کتاب دائرة المعارف انقلاب اسلامی (جلد دوم)

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : دائرة المعارف انقلاب اسلامی

صفحات کتاب : 407

کنگره : ‏‫‬‭‭‬‭DSR6‏‫‬‭/د2 1383

دیویی : ‏‫‬‭[ج]955/003

کتابشناسی ملی : ‏‫‭م‌83-42451‬

شابک : 978-964-506-986-3

سال نشر : 1383

نظرات درباره کتاب دائرة المعارف انقلاب اسلامی (جلد دوم)