کتاب قصه های این وری

3 از 1 نظر

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

گوینده: سعیده فرضی

کتاب صوتی قصه های این وری

حجم دانلود: 234.7 مگا بایت
صفحات کتاب : 103

معرفی کتاب قصه های این وری

کتاب قصه های این وری شامل 13 داستان کوتاه طنز می باشد. عناوین برخی از این داستان ها شامل «طوطی و بازرگان»، «بازخوانی پرونده بزبز قندی»، «خواهر ناتنی ماه پیشانی»، «قصه حسن کچل که دنبال کار می گشت»، «رستم و پسرهایش» و ... است.

داستان ها به نوعی روایتی از شخصیت های قدیمی و افسانه ای قصه های ایرانی و خارجی هستند که در دنیای امروز آمده اند و با مسائلی که در دنیای امروز برایشان پیش می آید داستان شکل می گیرد.

نوع روایت کتاب قصه های این وری نیز روایتی امروزی است و نثر داستان ها نیز نثری ساده و بدون پیچیدگی های آثار منظوم کهن است. داستان «طوطی و بازرگان» که در مجموعه داستان «قصه های این وری» گنجانده شده، در نخستین جشنواره طنز حوزه هنری حائز مقام اول شد. داستان کوتاه «خاله سوسکه کجا میری؟» از این مجموعه داستان نیز در جشنواره طنز حوزه هنری جایزه برده است.

گزیده کتاب قصه های این وری

کدو قلقله زن

یکی بود، یکی نبود. یک روز پیرزن قصه ما نشسته بود و چون قلیان کشیدن بدآموزی دارد، فقط چایی می خورد و برنامه های سیما را نگاه می کرد. گوینده اخبار داشت خبر افتتاح و بهره برداری از طرح های مختلف را به سمع و نظر پیرزن می رساند. هی رساند و رساند تا بالاخره پیرزن حوصله اش سر رفت و گفت: «وا ا ا ی! حوصله ام سر رفت. یک چیز تازه بگو. این خبرها را که از بچگی تا حالا چند بار به سمع و نظرم رسانده ای.»


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب قصه های این وری

مشخصات کتاب قصه های این وری

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 103

کنگره : PIR8223‭‬ ‭/ھ496‏‫‭ق6 1394

دیویی : 8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 3979738

شابک : 978-600-03-0043-2

سال نشر : 1394

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب قصه های این وری