کتاب مقدمه ای بر روانشناسی فروید

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی مقدمه ای بر روانشناسی فروید

حجم دانلود: 747.2 کیلو بایت
صفحات کتاب : 272

معرفی کتاب مقدمه ای بر روانشناسی فروید

کتاب مقدمه ای بر روانشناسی فروید نوشته ادوارد آروین با ترجمه بهروز سلطانی توسط انتشارات جامی منتشر شده است.

زیگموند فروید در ششم ماه مه ۱۸۵۶ میلادی در شهر فرایبرگ واقع در مراوی (چکوسلواکی کنونی) چشم به جهان گشوده. خانواده‏ ی او خورده مالکی یهودی نژاد بودند. فروید چهارساله بود که با پدر و مادرش به وین (پایتخت کنونی اتریش) رفت و در آنجا اقامت گزید. پدرش به پیشرفت زیگموند دلبستگی زیاد داشت. از این روی، او را در انتخاب رشته تحصیلی آزاد گذاشت.

فروید ابتدا رشته‏ ی حقوق را در نظر گرفت. لیکن در ۱۸۷۳ در دانشکده ‏ی پزشکی وین مشغول تحصیل شد و چون یهودی بود پیوسته مورد تحقیر این و آن قرار می‏ گرفت و از همان ابتدا اندیشه نابسامانی تمدن برایش پیدا شد و دانست بشر دچار تعصبات خشک و بی‏ پایه ‏ای است که ریشه‏ ی چندین هزار ساله دارد. در ۱۸۸۵ برای تکمیل معلومات خود در رشته ‏ی «پی ‏شناسی» به پاریس رفت و نزد دکتر شارکو به تحصیل پرداخت و دانشنامه‏ ای نیز گرفت.

در ۱۸۸۶ ازدواج کرد و در سال ۱۸۸۹ برای بار دوم به فرانسه رفت و در مدرسه نانسی به ادامه کاوش پرداخت. در این هنگام استاد برنهایم روش پسیکانالیز را دنبال می‏ کرد. پس از بازگشت به وین با دکتر بروئر آشنا شد و به کمک او به درمان بیماران هیستری پرداخت و در سال‏ های ۱۸۹۲ و ۱۸۹۳ کاوش‏ های خود را در این مورد با بروئر منتشر کرد. ...

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب مقدمه ای بر روانشناسی فروید

مشخصات کتاب مقدمه ای بر روانشناسی فروید

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 272

کنگره : 1391 7م84س/173BF

دیویی : 1952/150

کتابشناسی ملی : 2916974

شابک : 978-600-176-064-8

سال نشر : 1391

نظرات درباره کتاب مقدمه ای بر روانشناسی فروید