کتاب طنزآوران امروز ایران

گزیده آثار منوچهر احترامی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی (EPUB)

حجم دانلود: 203.6 کیلو بایت
صفحات کتاب : 256

خلاصه کتاب طنزآوران امروز ایران

منوچهر احترامی از دانش آموختگان و فارغ التحصیلان مستقیم و بی واسطه مکتب مرحوم «توفیق» است و به دلیل همین نسبت با توفیق، او نیز بی کینه می نوشت، بی حب و بغض قضاوت می کرد و نگارشش مبتنی بر شادی آفرینی و سرخوشی بود. او بنا ندارد برای تمام مشکلات پیچیده بشری نسخه بپیچد، بلکه برعکس، او گاهی به نقد مصداق های ریز و پیش پا افتاده می پردازد که از شدت ابتدایی بودن، مخاطب را به خنده وامی دارند.

فریبا فرشادمهر، نظم دهنده این کتاب در ابتدا از هنر طنز به طور کلی و سپس از آثار احترامی سخن می گوید. در ادامه، ویژگی ها و شاخصه های سبکی احترامی را که سبب تمایز آثار وی از نوشته های دیگران می شود یادآور می شود و بعد از این مقدمه، گفت وگویی که فرشادمهر با احترامی داشته است، نقل می شود که همین گفت وگو نیز واجد نکات بسیار شیرین طنز است و مخاطب با شیوایی های سخن این طنزپرداز نامی ایران آشنا می شود.

با این حال، وجه عمده و بخش اعظم کتاب به گزیده آثار احترامی تعلق دارد که در ادامه این گفت وگو آمده است. رستم و سهراب، خورخورک، خیر و شر، امیرارسلان در سلسبیل، دستگیر کردن قاسم بلبل فروش، مرافعه بین احد و اسد، رفتن جمشیدخان به آلمان، حسن کچل رئیس جمهور می شود، کتاب وقایع اتفاقیه، پیر ما گفت، گزارش فرار مغز سید معصوم و... عناوین این اثر را تشکیل می دهند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 256

کنگره : ‏‫‬‭‬‭PIR3951‏‫‬‭/ف4ط9 1387‬

دیویی : ‏‫‬‭‬‭8‮فا‬7/62

کتابشناسی ملی : 1153628

شابک : 978-964-506-459-2‏‬‏‬

سال نشر : 1387

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات