کتاب قوانین موفقیت در تجارت و زندگی

100 اصل نقض ناپذیر موفقیت حرفه ای

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی قوانین موفقیت در تجارت و زندگی

حجم دانلود: 1.0 مگا بایت
صفحات کتاب : 344

معرفی کتاب قوانین موفقیت در تجارت و زندگی

کتاب قوانین موفقیت در تجارت و زندگی نوشتۀ برایان تریسی، ایده ها و راهبردهایی برای رسیدن به موفقیت به شما ارائه می دهد که بار ها و بارها مؤثر بودنشان به اثبات رسیده است. اکنون زمانی مناسب برای زنده بودن است. هرگز به اندازۀ امروز برای تعداد بیشتری از مردم برای رسیدن به اهداف بیشترشان، چه شخصی و چه حرفه ای، فرصت های بیشتر وجود نداشته است. به هر حال با گذشت هر سال وضعیت شما در حال بهتر و بهتر شدن است.

چرا چنین است؟ ساده ترین پاسخ این است که شما امروز در مقایسه با گذشته، در مورد کسب نتایج بهتر در حوزه های بیشتری از تجارت بیشتر می دانید و این اطلاعات، ایده ها و بینش ها مانند آب در همه جا و برای هرکس که پذیرای آن هاست و می خواهد از آن ها استفاده کند، جریان دارد.

هدف کتاب قوانین موفقیت در تجارت و زندگی (The 100 absolutely unbreakable laws of business success) سهیم کردن شما در سیستم اصول یا قوانین اثبات شده است که موفق ترین مردان تجارت در هر جا، هر نوع سازمان، چه بزرگ چه کوچک، و در سراسر تاریخ کارآفرینی تجاری کشف، بازکشف، آزموده و اجرا کرده اند. شما با عمل به این قوانین لبه برنده خود را به دست خواهید آورید.

برایان تریسی (Brian Tracy) عصاره یافته های عقلانی خود را از تجربه هایش با مردم و شرکت ها در سراسر امریکا و جهان طی سال های مدید، در این کتاب به شما ارائه می کند.

نکته شایان توجه در مورد اطلاعات و ایده ها این است که آن ها بی نهایت تقسیم پذیر هستند. اگر شما ایده ای داشته باشید که بتواند به دیگری کمک کند که در بخش هایی از کسب و کارش مؤثر تر باشد و شما آن را با او به اشتراک بگذارید، شما هر دو غنی شده اید. اگر آن فرد نیز این ایده را بعدها با کسی دیگر به اشتراک بگذارد و آن فرد هم آن را با دیگری به اشتراک بگذارد، وضعیت هر کس که ایده جدید را دریافت می کند بهتر می شود.

دانش خاصیت انباشتگی دارد، یک بار که ایجاد شود تکثیرش متوقف نمی شود، بیشتر و بیشتر در دسترس مردم قرار می گیرد و به صورت تصاعدی رشد می کند. هر دانش جدید ارتباطات و پیوندها با دیگر رشته های دانش را براساس الگویی خود تقویت کننده و شتاب دهنده آشکار می کند. هر پیشرفت در دانش فرصت های جدیدی خلق می کند که همزمان با بهره برداری از آن دانش، توسعه و تکثیر پیدا می کنند.

رقابت نیروی محرکۀ انفجار دانش و توسعه فناوری است. این رقابت بیش از گذشته تهاجمی، مصمم، خلاق و بی رحم است و به نظر حتی در ماه ها و سال های پیش رو، سخت تر نیز خواهد شد. رقابت تجاری شدید است. بسیاری از بهترین متفکران و با استعدادترین افرادی که تا کنون وجود داشته اند در حال تفکر و کار شبانه روزی برای یافتن راه هایی هستند تا مشتریان را با محصولات و خدمات جدید و بهتر راضی کنند. مسابقه آغاز شده است. فقط آن هایی باقی می مانند که می توانند سریع تر از رقبایشان بهترین ایده ها و روش ها را یاد بگیرند و به کار ببرند.

شما به اندازه ای در کسب و کار و زندگی موفق هستید که درمی یابید چه اصلی جواب می دهد و بعد آن را در مکان و زمان مناسب به کار می گیرید تا نتیجه ای خاص را به دست آورید. کتاب قوانین موفقیت در تجارت و زندگی قصد دارد ایده ها و راهبردهایی به شما ارائه بدهد که بار ها و بارها مؤثر بودنشان اثبات شده است.

سالیان متمادی هزاران شرکت تنزل کردند یا حتی از چرخه تجارت خارج شدند، زیرا کسانی که تصمیمات مهم را می گرفتند یا از قوانین و اصول جهانی بی اطلاع بودند یا تلاش کردند با نقض این قوانین به هر صورت موفق شوند. حتی هرساله بیش از صدها هزار یا حتی میلیون ها شرکت به سبب نقض یک یا چند قانون از رسیدن به ظرفیت های حقیقی خود در فروش و سود دهی باز می مانند.

گزیده کتاب قوانین موفقیت در تجارت و زندگی 

حقیقت شگفت انگیز این است که شما همیشه در حال تلاش برای رسیدن به اهدافی هستید که برای خود ترسیم کرده اید. چنانچه هدف شما کوچک باشد، برای مثال رسیدن به منزل و تماشای تلویزیون، حتماً به آن خواهید رسید و چنانچه هدفتان بزرگ باشد، مانند رسیدن به موفقیت اقتصادی، ثروت یا متشخص شدن بین کسانی که با آن ها زندگی می کنید، آن را هم به دست خواهید آورد.

مغز شما مکانیسم ارتباطی دارد که مدام در حال دنبال کردن اهداف است. به محض اینکه برای رسیدن به یک هدف یا خواسته در ضمیر ناخودآگاه خود برنامه ریزی می کنید، ضمیر ناخودآگاه و خودآگاه بدون توجه به اینکه آن هدف چیست، قدرتی را ایجاد می کنند که اراده و میل اجتناب ناپذیر شما برای کسب آن هدف را به وجود می آورد.

بدین صورت به نظر می رسد فرایند رسیدن به اهداف به طور طبیعی و خودکار آغاز می شود. استعداد رسیدن به اهدافِ ذهنی مانند توانایی دم و بازدم را خداوند در انسان قرار داده است. سختی کار در این است که شما توانایی تعیین اهداف روشن در وحله اول را داشته باشید. زمانی که این مهارت بسیار مهم را یاد می گیرید و تمرین می کنید، بی درنگ به سطح بالاتر این مهارت می رسید و اهدافتان را سریع تر به دست می آورید و پیش بینی موفقیت تان برای تان واضح تر است.

رمز فعال کردن قوانین موفقیت برای شما در این است که همان گونه که یک خانه را بدون برنامه ریزی نمی سازید، کاملاً واضح آنچه را می خواهید و شرایطی را که در آن به این منظور می رسید، برای خودتان ترسیم کنید. برای ساختن زندگی عالی باید فهرست دقیق و واضح اهدافی را داشته باشید که به دنبال آن ها هستید و یک سری اقداماتی که مرحله به مرحله برای اجرای آن هدف لازم است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب قوانین موفقیت در تجارت و زندگی

مشخصات کتاب قوانین موفقیت در تجارت و زندگی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 344

دیویی : 650/1

کتابشناسی ملی : 5258747

شابک : 978-964-236-970-6

سال نشر : 1397

نظرات درباره کتاب قوانین موفقیت در تجارت و زندگی