کتاب پول الکترونیکی به زبان ساده

بیت کوین؛ Bitcoin

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی پول الکترونیکی به زبان ساده

حجم دانلود: 1.5 مگا بایت
صفحات کتاب : 295

معرفی کتاب پول الکترونیکی به زبان ساده Bitcoin 

کتاب پول الکترونیکی به زبان ساده Bitcoin در راستای دانش افزایی در حوزه پول مجازی و اتفاقات جدید در ارز دیجیتال مطالبی را پیش روی شما قرار خواهد داد تا با وسعت دید بیشتری در جهان امروز تصمیم بگیرید.

کتاب پول الکترونیکی به زبان ساده درباره سابقه این فناوری جذاب یعنی همان بیت کوین با شما سخن می گوید و پول الکترونیکی را به عنوان یک مفهوم و کالا شناسایی می کند. این اثر با صبر و حوصله به شما توضیح می دهد که پول الکترونیکی (Bitcoin for dummies) چیست و درباره بعضی احتمالات این فناوری بسیار مخرب به بحث و گفت وگو می پردازد. فناوری ای که قطعا الهام بخش نیز می تواند باشد. پول الکترونیکی می تواند مانند اینترنت در چند دهه گذشته عمل کند و زندگی افراد را تغییر دهد.

بشر امروز برای رفاه و سعادتمندی نمی تواند در جهت توسعه و پیشرفت از دانش روز و اتفاقات پیرامون خویش بی اطلاع باشد و خواسته یا ناخواسته باید از فناوری های نوین استفاده کند. یکی از این فناوری ها در حوزه مالی و ارز، پول مجازی است و معروف ترین آن ها بیت کوین است.

به نظر می رسد که در آینده ای نزدیک سایر کشورها رویکرد فعلی خود را در مورد ارزهای دیجیتالی تغییر دهند و انتظار می رود تا به زودی شاهد گستردگی هر چه بیشتر این نوع ارزها باشیم. پول الکترونیکی از زمان پیدایش خود پیشرفت و توسعه ای مداوم را نشان داده و هم اکنون ارزش این ارز دیجیتالی به بالاترین مقدار خود در چند سال اخیر رسیده است؛ البته پول الکترونیکی تنها ارز دیجیتالی موجود در جهان نیست.

ارزهای دیجیتالی دیگری هم وجود دارند که علی رغم نوپا بودن، ظرفیت زیادی برای رشد و گسترش نشان می دهند؛ به عقیده کارشناسان ممکن است در آینده ای نزدیک ارزشی بیشتر از پول الکترونیکی پیدا کنند. Bitcoin اولین ارز دیجیتالی معرفی شده به جهان بود و همین مسئله به گسترش و محبوبیت آن در میان کاربران کمک کرد. بیت کوین بر پایه رمزنگاری Cryptography است. اما مخترع ارز بیت کوین کیست؟ در مورد مخترع بیت کوین نظرات متفاوت وجود دارد؛ زیرا شخصیت او پنهان است؛ اما یک کارشناس فنی و بازرگانی استرالیایی به نام کریگ رایت، مخترع اصلی ارز دیجیتالی بیت کوین را ساتوشی ناکاموتو معرفی می کند.

علی رغم اینکه هم اکنون ارزهای دیجیتالی دیگری در بازار وجود دارند که در بسیاری از جوانب مانند امنیت تراکنش، سرعت تراکنش و الگوریتم توزیع و گسترش، برتری های زیادی نسبت به بیت کوین نشان می دهند، گاهی اوقات قدمت، مهم ترین ویژگی ای است که مردم برای انتخاب میان گزینه های مختلف از آن استفاده می کنند و دلیل گسترش بی سابقه و محبوبیت بالای این ارز دیجیتالی در میان کاربران هم همین مسئله است.

شرکت Prypto مولف این اثر سال 2013 برای ارائه راه حل های ساده، مبتکرانه و کارآمد درباره پول الکترونیکی تأسیس شد که اولین محصول آن Crypto Scratch Card بود. این شرکت به کاربران اجازه می دهد برای اولین بار پول رایج رمزی (کددار) را با دردست داشتن یک Scratch Card تجربه کنند. فراورده های این شرکت به گوشه و کنار دنیا رسیده است و این شرکت ها توانسته اند پول الکترونیکی را از طریق راه حل های ساده در دسترس شان به افراد معرفی کنند. امید است کتاب پول الکترونیکی به زبان ساده گامی هر چند کوچک برای آشنایی بیشتر شما با دنیای بیت کوین و پول های رمز پایه باشد.

گزیده کتاب پول الکترونیکی به زبان ساده Bitcoin 

روش های زیادی در رابطه با پول الکترونیکی و فناوری جایگاه نرم افزاری برای دارایی های دیجیتال اساسی وجود دارد که می تواند به ایجاد یک اکوسیستم مالی بهتر کمک کند. اگر افراد در بخش های غیربانکی دنیا بتوانند با پول الکترونیکی پرداخت کنند و بتوانند از آن برای پرداخت نیازهای روزانه شان استفاده کنند، رایگان خواهد بود و به آن ها قدرت می دهد. به عنوان مثالی عملی، اگر شما در تاکستانی در افریقای جنوبی کار کنید و مزدتان را به صورت پول الکترونیکی دریافت کنید، این موضوع احتمال اینکه یک کشاورز خلافکار مزد شما را روزانه در قبال مجوز نوشیدنی بپردازد و درنتیجه برده اش شوید، کاهش می دهد.

با وجود این، این ابزارها برای به دست آوردن کنترل زندگی افراد ایجاد شده اند، بعضی احتمالات می تواند استفاده از فناوری نرم افزاری دارایی های دیجیتال برای مدیریت مذاکرات معامله باشد و این جزئیات به شیوه ای روشن و واضح ذخیره می شود که می تواند به صورت بالقوه در انتخابات به شیوه ای مورد استفاده قرار گیرد که روند رأی گیری را شفاف تر و آسیب پذیری ناشی از فساد و فریب کاری در انتخابات را کمتر کند. امتیازات مثبت بالقوه درخواست های جهان واقعی فناوری نرم افزاری واقعاً فقط به واسطۀ این تصور محدود می شود.

درخواست های تجاری آشکار و مهمی اند که توسعه خواهند یافت. گفته می شود این تأثیرات به طریقی است که برخی اعضای کمتر ممتاز جامعه باید به دست آورند و از استقلال و آزادی فردی توسعه یافته بهره مند شوند، درعوض بسیاری از ابعاد زندگی فردی آن ها تقویت می شود که بدون شک درواقع، بسیار هیجان انگیز است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب پول الکترونیکی به زبان ساده

مشخصات کتاب پول الکترونیکی به زبان ساده

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 295

کنگره : ‏‫‭‬‮‭HG1710‏‫‭‬‮‭/پ9 1398

دیویی : ‏‫‬‮‭332/402

کتابشناسی ملی : 5427843

شابک : 978-622-220-004-6

سال نشر : 1398

نظرات درباره کتاب پول الکترونیکی به زبان ساده