کتاب شهامت

موثرترین و کاربردی ترین راهکارهای افزایش اعتماد به نفس

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی شهامت

حجم دانلود: 1.7 مگا بایت
صفحات کتاب : 230

معرفی کتاب شهامت

دبی فورد در کتاب شهامت: موثرترین و کاربردی ترین راهکارهای افزایش اعتماد به نفس، نسخه ای بسیار کاربردی، دقیق و هوشمندانه را برای یک زندگی شجاعانه در اختیار خوانندگان می گذارد. در فصل فصلِ کتابی که در دست دارید، آنچه برای یک زندگی سالم همراه با عزت نفس و اعتماد به نفس لازم دارید، گنجانده شده است.

دبی فورد (Debbie Ford) به گونه ای شیوا و سلیس از تجربه شخصی خویش و دگرگونی خود از رویکردی بیمناک به بینشی شجاعانه می گوید. او هیچ نقطه ابهامی به جا نمی گذارد، هیچ رازی را سربه مهر نگه نمی دارد و من در عجبم چگونه با شما از همان چیزهایی که سال ها پنهانشان داشته است چنین بی پروا، سخن می گوید. چگونه می گذارد به عمق ترس و وحشت او پی ببرید. او هرچه را برای یک زندگی شجاعانه لازم دارید به وضوح بیان می کند.

من به شما اطمینان می دهم همچنان که کتاب شهامت (Courage: overcoming fear and igniting self-confidence) را می خوانید و پیام های عمیق دبی فورد را می گیرید خود را برای نبرد زندگی آماده تر احساس می کنید و سرانجام به نقطه ای از شهامت و اعتمادبه نفس می رسید که پیش از این هرگز تجربه نکرده اید.

مفهوم شهامت از دیدگاه نویسنده کتابی که در دست دارید رسیدن به این درجه از آگاهی است که مسئولیت باورهای اشتباه گذشته تان را بپذیرید و در نهایت، حقایقی جدید را برگزینید. دبی فورد خود، در این کتاب همین کار را می کند. او صادقانه و با شهامت از این دگرگونی با شما سخن می گوید. او برداشت همیشگی خود را از خویش تغییر می دهد و حقایقی جدید را برمی گزیند؛ حتی نسخه ای بی نظیر برای پیمودن این راه در اختیار همگان قرار می دهد. صداقت باورنکردنی دبی اوج شهامت اوست.

در کتاب شهامت، شما یاد می گیرید که آنچه شما را اسیر ناامیدی و افکار پوچ کرده است و همه احساس ناتوانی و ضعفتان چیزی نیست جز توهمی از گذشته، چیزی نیست جز ترس های حقیقی یا خودساخته ای که در ناخودآگاهتان ریشه دوانده است. شما متوجه می شوید هر چالشی که متحمل شده اید برای آزار یا ناتوان کردن شما نبوده است، بلکه فرصتی برای قوی تر شدن، شجاع تر شدن و شناخت بیشتر خود حقیقی تان بوده است. می فهمید همه موانعی که سر راهتان قرار گرفته اند درحقیقت، فرصتی برای چیره شدن و در نهایت، تکامل شما بوده است.

وقتی به زندگی تان نگاه می کنید می بینید همان چیزهایی که زمانی مایه ترس و ناامیدی شما بود اکنون عشق، شهامت و امید برایتان می آورد. همچنان که به مبارزی شجاع تبدیل می شوید، خود را در هر پیشامدی قوی تر و محکم تر حس می کنید. آن قدر اعتمادبه نفس دارید که برای آنچه می خواهید، مقتدرانه قدم بردارید. دیگر خود را زنی ناتوان و ترسو نمی بینید، بلکه آنچه را به راستی هستید می بینید؛ یعنی زنی با شهامت، بااعتمادبه نفس و با تواتمندی های بسیار.

به این ترتیب، در ذهنتان تصویری جدید از خود می سازید و از آن که هستید احساس بسیار خوبی خواهید داشت. می دانید می توانید از پس هر کاری، که دوست دارید انجام دهید، برآیید. شما مبارز راه حقیقت خواهید بود و این راه با حقیقت خودتان آغاز می شود: گوش سپردن به صدای خرد و ندای خود والاترتان. شما پاسدار الهامات الهی و جستجوگر طرح الهی زندگی تان خواهید بود. در این هم نوایی، شما تصویر کهنه ای را که از گذشته در ذهن داشتید فراموش می کنید و قدم به دنیای اعتماد، شهامت و قدرت می گذارید.

کشف این مبارز درون، دنیای شما را از آنچه اکنون هست به کلی دگرگون می کند و قدرت رویارویی با همه چالش هایی را که هر روز سر راهتان قرار می گیرد در اختیارتان می گذارد. به جای آنکه مجبور باشید شک و بی اعتمادی تان را زیر کت و شلوار اتو خورده و رسمی خود پنهان کنید، می توانید لباس پر زرق و برق اعتمادبه نفس و شجاعت را به تن کنید که بسیار برازنده شماست.

گزیده کتاب شهامت

شهامت هدیه مقدسی است که درون همه شما وجود دارد و به محض آنکه آمادگی یکی شدن با آن را پیدا کنید از آنِ شما خواهد شد. هنگامی که به شهامت خود آگاه می شوید به نیرویی مهیج و قدرتمند تبدیل می شود که شما را به طبیعت ناب و اصیلتان نزدیک تر می کند. بزرگ ترین نشانه شهامت این است که خود را همان گونه که هستید بدون هیچ شرم، بهانه، یا نقابی ببینید و بپذیرید. شهامت حقیقی فقط احساس قدرت و اعتمادبه نفس نیست، بلکه پذیرش صادقانه و ابراز وجود حقیقی خودتان است. فقط تصور کنید که اگر به راستی خودتان را باور داشته باشید، چه حسی خواهید داشت. فقط با شهامت یک مبارز است که دیدگاهتان، حقیقت وجودتان و حضورتان در این جهان اهمیتی دیگر خواهد داشت و این ها همه حق مسلم شماست و نیازی نیست که برای آن بجنگید.

شهامت یک مبارز کلید رهایی شما در زندگی خواهد بود. آیا می توانید تصور کنید آن قدر اطمینان به نفس دارید که خود را همان گونه که هستید آزادانه و صادقانه بپذیرید. می توانید تصور کنید آن قدر اطمینان به نفس دارید که خود را در همه حال همان گونه که هستید نشان دهید؟ از ابراز وجود و از مطرح کردن خود نهراسید؟ شهامتِ ابراز تمام جنبه های وجودتان را داشته باشید نه فقط جذابیت هایتان را. رهایی حقیقی زمانی فرا خواهد رسید که مجبور نباشید خودنمایی کنید یا افکار، احساسات و باورهای حقیقی خود را پنهان کنید؛ زمانی که شهامت دفاع از حقیقت خود و به زبان آوردن موهبات خویش را داشته باشید، زمانی که مبارز باشهامت وجودتان را در آغوش بگیرید.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب شهامت

مشخصات کتاب شهامت

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 230

کنگره : BF575‭‬ ‭/‮الف‬6‏‫‭ف9 1396‬‬

دیویی : ‏‫‬‭158/1

کتابشناسی ملی : 4711827

شابک : ‏‫‬‭978-964-236-844-0

سال نشر : 1396

نظرات درباره کتاب شهامت