کتاب داستان دو شهر

3 از 1 نظر

نویسنده:

ارائه دهنده: سبکتو

کتاب الکترونیکی داستان دو شهر

حجم دانلود: 275.0 کیلو بایت
صفحات کتاب : 154

معرفی کتاب داستان دو شهر

کتاب داستان دو شهر نوشته چارلز دیکنز، در لندن و فرانسه و در طول انقلاب فرانسه اتفاق می افتد و دو قهرمان مرد به نام های دارنی و کارتون دارد که هر کدام از آن ها حکایت دو روی تاریک و روشن انسان هستند. این داستان که دقیقا همزمان با تغییرات بزرگ زندگی دیکنز بوده از نظر منتقدان ادبی، بهترین اثر او شناخته می شود.

میکروکتاب داستان دو شهر (A Tale of Two Cities) با فروشی بیش از 200 میلیون نسخه از زمان اولین چاپ، در کنار کتاب شازده کوچولو، رکورد پرفروش ترین کتاب دنیا را دارد. همچنین به عنوان پرفروش ترین کتاب تک جلدی انگلستان هم شناخته شده است. این رمان آخرین اثر دیکنز است و او پس از تمام شدن کتابش گفته بود: در تمام مدتی که این کتاب را می نوشتم هیجان زده و غمگین بودم. من تمام تلاشم را برای آن کردم.

چارلز دیکنز (Charles Dickens)، برجسته ترین و تاثیرگذارترین نویسنده بعد از ویلیام شکسپیر است. در تمام کتاب های دیکنز می توان تلفیقی از واقعیت های اجتماعی، خیال پردازی، و دوران کودکی خودش را دید. رمان های دیکنز اغلب شما را در گوشه ای از داستان با رخدادهای ناگهانی شگفت زده می کنند و در پایان حقیقتی را به شما نشان می دهند که کامل درک می کنید.

در تمام کتاب های دیکنز می توان تقابل شخصیت های آرمان گرا را با افراد بد ذات دید. در داستان دو شهر، نویسنده از واقعیت یک لندن کثیف پرده برداری می کند و در رمان الیور توئیست می بینیم که فردی که به اصول اخلاقی پایبند بماند از آینده خوبی بهره مند می شود. از مهم ترین آثار چارلز دیکنز می توان داستان دو شهر، سرود کریسمس و الیور توئیست را نام برد.

گزیده میکروکتاب داستان دو شهر

دکتر مانه چهار روز بعد برگشت و خلاصه ای از اتفاقاتی که برایش افتاد را توصیف کرد. او به دادگاه محاکمه زندانیان رفت و خود را زندانی پیشین باسیل معرفی کرد و جایزه ویژه دادگاه را دریافت کرد. او دید که دارنی را برای محاکمه آوردند. در نهایت مجازات دارنی ماندن در زندان بود. دکتر مانه گفت که هیچ عدالتی در دادگاه وجود ندارد و افراد حاضر تنها به دنبال انتقام بودند. او تصمیم گرفت تا از تمام قدرتش برای نجات دارنی استفاده کند. او مسئول درمان یک سری از زندانیان شد و به این ترتیب توانست با دارنی ملاقات کند. مدت ها بود که لوسی از او مراقبت می کرد و حالا نوبت او بود که به لوسی کمک کند. اما با وجود تمام تلاش ها دکتر، دارنی باز هم در زندان ماند. در این دوره زمانی پرکارترین وسیله در فرانسه، گیوتین بود. همه افرادی که به نحوی با اشراف زادگان در ارتباط بودند، زیر تیغ گیوتین می رفتند و دوران حاکمیت انتقام بود.

یک سال و سه ماه گذشت و چیزی تغییر نکرد. لوسی اوضاع خوبی نداشت و شرایط به نحو مناسبی پیش نمی رفت. دکتر مانه به لوسی قول داده بود که دارنی را نجات دهد. در یکی از روزها دکتر مانه گفت که می توان هر روز ساعت سه بعد از ظهر دارنی را در یکی از پنجره های زندان دید. از آن روز به بعد هر روز لوسی به نزدیکی پنجره می رفت و با دارنی ملاقات می کرد. در یکی از روزها مادام دفارج لوسی و دکتر مانه را دید و به سرعت از آن جا خارج شد. دکتر مانه گفت که در روز بعد دارنی دادگاهی خواهد شد. در دوردست صدای قطع شدن گردن با گیوتین شنیده می شد. دکتر مانه نزد آقای لوری رفت تا برای دادگاه نقشه بکشند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب داستان دو شهر

مشخصات کتاب داستان دو شهر

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 154

نظرات درباره کتاب داستان دو شهر