کتاب هنری وروجک و جایزه مزخرف

3 از 1 نظر

کتاب‌الکترونیکی

حجم دانلود: 11.9 مگا بایت
صفحات کتاب : 30

خلاصه کتاب هنری وروجک و جایزه مزخرف

کتاب هنری وروجک و جایزه مزخرف نوشته ی فرانچسکا سایمون، داستانی طنز، مصور و آموزنده با زبانی ساده و روان برای کودکان و نوجوانان است.

مجموعه 24 جلدی «هنری وروجک» برای کودکان و نوجوانان به غیر از زبانی طنز دارای بار آموزشی و روان شناختی مسائل تربیتی است و به صورت غیرمستقیم به اثرات متفاوت تربیت روی فرزندان یک خانواده، ناهنجاری هایی مانند بیش فعالی، لجبازی و روش های غلط تربیتی همچون تحقیر کودک یا تبغیض اشاره می کند و با ظرافتی خاص ضمن تقابل شخصیت های داستان در موقعیت های مختلف، خواننده را غرق در ماجراهای خود کرده و به طور غیرمستقیم و در ضمیر ناخودآگاه این نکته را تداعی می کند که باید از انجام کارهای بد پرهیز کنیم.

فرانچسکا سایمون (Francesca Simon) نویسنده کتاب، دوران کودکی خود را در کالیفرنیا گذراند سپس به دانشگاه آکسفورد رفت و به یادگیری تاریخ و ادبیات پرداخت. او در حال حاضر با خانواده اش در لندن زندگی می کند و تا به حال بیش از 45 کتاب نوشته است. آثار او بیشتر در زمینه طنز کودکانه، نمایشنامه و آشپزی است. وی برنده جایزه بهترین کتاب کودک سال 2008 در جشنواره کهکشان کتاب بریتانیا شده است.

در بخشی از کتاب هنری وروجک و پروژه مدرسه (Horrid Henry Wakes the Dead) می خوانیم:

هنری اول گفته بود: «دایناسور بنفش رو می خواد چون دایناسور بنفش خیلی بهتر بود و قابل مقایسه با دایناسور سبز نبود. دندان های دایناسور بنفش تیزتر و وزنشم بیشتر بود و پاهای گنده ی خوشه ای شکلش زیبا و واقعی بود.»
پیتر گفت: «من اول بهش فکر کردم.»
هنری گفت: «هه هه هه! چه حرف ها! من اول بهش فکر کردم ضمناً اولم گفتم دایناسور بنفش مال منه بی خودی خوشحال نباش.»
پیتر به دایناسور سبز نگاه کرد. آیا دایناسور سبز در حدی بود که او بتواند خود را به بخشندگی و خوب بودن بزند و آن را بردارد؟ همان که هنری دوستش نداشت...
اما زمانی که او به دایناسور بنفش نگاه کرد انگار داشت با پیتر حرف می زد: «شک نکن من بهترینم. کی اون دایناسور سبز و مسخره رو می خواد؟ اون خیلی هم رنگ و رو رفته است.»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : هنری وروجک

صفحات کتاب : 30

دیویی : دا‬۸۲۳/۹۱۴‏‫‬‭س۲۶۵ھ‌و‌ج ۱۳۹۶

کتابشناسی ملی : 4822506

شابک : 978-600-8693-52-9

سال نشر : 1396

نظرات