کتاب هنری وروجک و بمب بدبو

3 از 1 نظر

کتاب‌الکترونیکی

حجم دانلود: 15.4 مگا بایت
صفحات کتاب : 33

خلاصه کتاب هنری وروجک و بمب بدبو

کتاب هنری وروجک و بمب بدبو نوشته ی فرانچسکا سایمون، داستانی طنز، مصور و آموزنده با زبانی ساده و روان برای کودکان و نوجوانان است.

مجموعه 24 جلدی «هنری وروجک» برای کودکان و نوجوانان به غیر از زبانی طنز دارای بار آموزشی و روان شناختی مسائل تربیتی است و به صورت غیرمستقیم به اثرات متفاوت تربیت روی فرزندان یک خانواده، ناهنجاری هایی مانند بیش فعالی، لجبازی و روش های غلط تربیتی همچون تحقیر کودک یا تبغیض اشاره می کند و با ظرافتی خاص ضمن تقابل شخصیت های داستان در موقعیت های مختلف، خواننده را غرق در ماجراهای خود کرده و به طور غیرمستقیم و در ضمیر ناخودآگاه این نکته را تداعی می کند که باید از انجام کارهای بد پرهیز کنیم.

فرانچسکا سایمون (Francesca Simon) نویسنده کتاب، دوران کودکی خود را در کالیفرنیا گذراند سپس به دانشگاه آکسفورد رفت و به یادگیری تاریخ و ادبیات پرداخت. او در حال حاضر با خانواده اش در لندن زندگی می کند و تا به حال بیش از 45 کتاب نوشته است. آثار او بیشتر در زمینه طنز کودکانه، نمایشنامه و آشپزی است. وی برنده جایزه بهترین کتاب کودک سال 2008 در جشنواره کهکشان کتاب بریتانیا شده است.
در بخشی از کتاب هنری وروجک و بمب بدبو (Horrid Henry’s Stink Bomb) می خوانیم:
پیتر منتظر ماند تا مادرش حرفی بزند ولی مادر چیزی نگفت.
پیتر بلندتر داد و فریاد کرد: «ماااامااان؟ هنری با من بدرفتاری می کنه.»
مادر داد زد: «هنری؟ پیتر رو به حال خودش بذار.» و بعد در حالی که دست هایش کاملاً خمیری بودند از خانه بیرون آمد و گفت: «هنری؟ اگه بس نکنی...»
او به اطراف نگاه کرد: «هنری کجاست؟»
پیتر گفت: «توی قلعشه.»
مادر گفت: «فکر کردم گفتی اون با تو بدرفتاری کرده!»
پیتر گفت: «خب! درست شنیدی.»
مادر گفت: «خب، تو سمتش نرو.» و به داخل خانه برگشت.
پیتر تعجب کرد: «فقط همین؟ چرا هنری رو تنبیه نکرد؟ اون خیلی با من بدرفتاری کرد. به نظرم باید اونو برای یه سال زندانی کنن. نه، ببخشید، دو سال بهتره. تازه باید هر هفته یه تیکه نون بهش بدن و باید لباس زندان تنش کنن. هنری فقط اینجوری درست می شه.»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : هنری وروجک

صفحات کتاب : 33

دیویی : دا‬۸۲۳/۹۱۴‏‫‬‭س۳۶۵ھ‌و‌و‌ب ۱۳۹۶

کتابشناسی ملی : 4874643

شابک : 978-600-8693-62-8

سال نشر : 1396

نظرات