کتاب داش آکل

4.8 از 4 نظر

کتاب صوتی داش آکل

حجم دانلود: 32.6 مگا بایت

کتاب صوتی داش آکل اثر صادق هدایت، یکی از معروف ترین و جذاب ترین داستان های کوتاه این نویسنده است. داش آکل یکی از ده داستان کوتاه مجموعه سه قطره خون است که نخستین بار در سال 1311 به چاپ رسید و منتشر شد.

کتاب صوتی داش آکل، داستان لوطی مشهور شیرازی است که خصلت های جوانمردانه اش او را محبوب مردم ضعیف و بی پناه شهر کرده است. اما کاکارستم که گردن کلفتی ناجوانمرد است و به همین سبب، بارها ضرب شست داش آکل را چشیده، به شدت از او نفرت دارد و در پی فرصتی است تا زهرش را به داش آکل بریزد و از او انتقام بگیرد.

در همین حین، حاجی صمد که یکی از مالکان شیراز است می میرد و داش آکل را وصی خود قرار می دهد. داش آکل، با اینکه آزادی خود را از همه چیز بیشتر دوست دارد، به ناچار این وظیفه دشوار را به گردن می گیرد. او با دیدن مرجان، دختر چهارده سالهٔ حاجی صمد، به وی دل می بازد. اما اظهار عشق به مرجان را خلاف رویهٔ جوانمردی و عمل به وظیفهٔ خود می داند. در نتیجه، این راز را در دل نگه می دارد. در عوض، طوطی ای می خرد، و درد دلش را به او می گوید.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب داش آکل

مشخصات کتاب داش آکل

نوع اثر : کتاب

نظرات درباره کتاب داش آکل

98903****8190

باسلام
ولی دوست عزیز ظاهراً تو آپارتمانش درپاریس فوت کرد وتو گورستان پرلاشز پاریس که گورستان دورافتاده وصدالبته تاریخی پاریس است، ولی من واقعا افکارشو می پسندیدم،

1398/5/14

پاسخ
98991****2419

صادق هدایت در ترکیه بر اثر گاز گرفتگی ..البته عمدی
خودش راکشت

جهت اطلاعات عمومی
ممنونم

1398/3/27

پاسخ