کتاب مسیر مایکروسافت

3 از 1 نظر

نویسنده:

ارائه دهنده: سبکتو

گوینده: مجتبی نظری

کتاب الکترونیکی مسیر مایکروسافت

حجم دانلود: 121.7 کیلو بایت
صفحات کتاب : 124

مایکروسافت یکی از شرکت های بزرگ و موفق در صنعت آی تی است. اما مانند هر شرکت بزرگی به ناگهانی یا با استفاده از شرایط خاص به اینجا نرسیده است. در واقع مهمترین چیزی که می توانید از مایکروسافت یاد بگیرید، نحوه ثروتمند شدن بیل گیتس موسس آن نیست، بلکه مسیری است که شرکت تا به امروز طی کرده و همینطور روش هایی که برای بهترین بهره برداری از امکانات اطرافش استفاده کرده است.

در میکروکتاب «مسیر مایکروسافت» به تاریخچه مایکروسافت می پردازیم و می بینیم چطور زمانی که کسی به نرم افزار باور نداشت، بیل گیتس در سطح گسترده ای در آن سرمایه گذاری کرد و می خوانیم چطور مایکروسافت به جایگاه امروزش رسید. نویسنده کتاب در کنار محاسن، از معایب و اشتباهات مایکروسافت هم صحبت می کند.

راندال استراس، استاد دانشگاه دولتی سن خوزه و یکی از نویسندگان دائمی مجله فورچون است. او در سال ۲۰۱۱ یک استارتاپ ایجاد کرد که توانست بلافاصله در وای کامبینیتور حضور پیدا کند و برای استارتاپش سرمایه بگیرد. رندال یکی از نویسندگان مطرح در نوشتن سرگذشت افراد و شرکت هاست. او تا کنون ۶ کتاب نوشته که همه آنها در مورد افراد موفقی چون جابز و شرکت های بزرگی که تبدیل به غول های تکنولوژی شدند چون اپل و مایکروسافت است.


... اکثر مردم بر این باورند که موفقیت مایکروسافت به خاطر بازاریابی قدرتمند اوست. اما در واقع، موفقیت مایکروسافت نتیجه مستقیم سه عامل است:
۱. توانایی استخدام و حفظ کارمندان هوشمند؛
۲. استفاده از ایده های مناسب برای پیشرفت در حوزه محصولات نرم افزاری؛
۳. استفاده هوشمندانه از بازخورد بازار در راستای بهبود محصولات.
تمام این عوامل، مفید و سودمند هستند اما آن چه واقعا همه چیز را در مایکروسافت ویژه می کند، انعطاف پذیری در برابر شرایط بازار است. در حقیقت، این شرکت چندین بار عملکرد خود را تغییر داده است،

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب مسیر مایکروسافت

مشخصات کتاب مسیر مایکروسافت

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 124

نظرات درباره کتاب مسیر مایکروسافت