کتاب ریسک کاهش امنیت سایبری ایالات متحده

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی ریسک کاهش امنیت سایبری ایالات متحده

حجم دانلود: 1.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 56

کتاب ریسک کاهش امنیت سایبری ایالات متحده اثر دیوید سیمپسون، زیر نظر اداره امنیت عمومی و امنیت ملی کمیسیون ارتباطات دولت فدرال گردآوری شده و تهدیدات سایبری آمریکا را بررسی و راهکارهای مقابله با آن را ارائه می کند.

کاهش آسیب های سایبری، در ایالات متحده یک ضرورت ملی است که امنیت شبکه های ارتباطی را تأمین می کند. امروزه شرکت ها و کاربران آمریکایی به شبکه های دارای پهنای باند زیادی متصل اند. اگر این شبکه ها در برابر تهدیدات آسیب پذیر باشند، کاربران در خطر خواهند بود.

دیوید سیمپسون (David Simpson)، رئیس دفتر امور ایالات متحده در این کتاب اینترنت را به عنوان شبکه ای جهانی می داند که وجود تهدید در یک بخش آن می تواند به بخش های دیگر نفوذ و خطری پنهان را در حوزه های اقتصادی و جامعه منتشر کند. به همین دلیل است که کاهش خطرات سایبری در شبکه های ارتباطی آمریکا را جهت جلوگیری از خسارات اقتصادی را باید یک ضرورت دانست.

در بخشی از کتاب ریسک کاهش امنیت سایبری ایالات متحده (Cybersecurity risk reduction) می خوانیم:

مدیریت تهدیدات سایبری در ابعاد مختلف ارتباطات کاربرد دارد. اولین و مهم ترین بخش در آسیب پذیری سایبری، تأثیر منفی اختلال بر سیستم کاربران و جوامع است. همچنین آسیب پذیری سایبری کاربران می تواند، منجر به نقص در یکپارچگی شبکه شود؛ چرا که روابط مبهم و مخرب که در آن کاربران، به اشتباه به طرف مقابل اعتماد کنند، موجب می شود حریم خصوصی افراد مورد سوء استفاد قرار گیرد.

علاوه بر آن، رمزگذاری ضعیف یا قابل دسترس می تواند، منجر به از دست رفتن اطلاعات محرمانه شود که کاربران بلافاصله از آن مطلع نمی شوند؛ بنابراین حریم خصوصی کاربران در معرض تهدید قرار می گیرد و آثار منفی برای آنان در پی خواهد داشت. تهدیدات سایبری تقریباً در تمام برنامه های کاربردی رایانه ای وجود دارد. این تهدیدات در ارتباطات عمومی، کمتر است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب ریسک کاهش امنیت سایبری ایالات متحده

مشخصات کتاب ریسک کاهش امنیت سایبری ایالات متحده

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 56

کنگره : ‏‫‬‮‭HM۸۵۱‏‫‭‏‫‬‮‭/ر۹۶ ۱۳۹۷

دیویی : ‏‫‬‮‭‭۳۰۳/۴۸۳۳۰۹۷۳

کتابشناسی ملی : 5145313

شابک : ‫‬‮‭978-600-8794-70-7

سال نشر : 1397

نظرات درباره کتاب ریسک کاهش امنیت سایبری ایالات متحده