کتاب الکترونیکی شبیه صدام

حجم دانلود: 1.2 مگا بایت
صفحات کتاب : 318

به گزارش ستاد خبر انتشارات سوره مهر،کتاب حاضر، مجموعه ای از خاطرات یک معلم عراقی به نام میخائیل رمضان است ‏که به خاطر شباهت شگفت‏ آورش به صدام، در سال 1979 توسط یکی از نزدیکانش به حزب بعث معرفی شده و پس از انجام عمل‏ جراحی، تا سال 1997 نقش صدام را در عرصه‏ های اجتماعی،سیاسی و نظامی بازی می‏ کند.
سرانجام در همین سال با کمک‏ کردها و سازمان سیا به ترکیه فرار کرده و از آن‏جا به ایالات متحده‏ می ‏رود. وی در این کتاب اسرار زیادی را فاش نموده است.
از نکات خواندنی این کتاب ملاقات راوی با حسنی مبارک؛ رئیس جمهور مصر و یاسر عرفات؛رییس تشکیلات خودگردان فلسطین است،بدون آنکه آنها متوجه شوند وی بدل صدام است. شبیه صدام ازجبهه ‏های جنگ عراق با ایران و روزهای اشغال کویت نیزدیدارهای متعددی داشته است.
دیدارهای راوی با صدام، زندگینامه صدام، انجام تمریناتی برای ‏تقلید رفتار، حرکات و سخن گفتن صدام، جنگ با ایران و دیدارراوی از جبهه ‏های جنگ به جای صدام و شرح مجروح شدن وی، حکایتهای رعب ‏آوری از جنایت های صدام، وجود بدل ‏های دیگری ازصدام، دستگاه های اطلاعاتی رژیم، کینه ‏توزی ها و دشمنی‏ های‏ صدام با شیعیان، ترور یکی از شبیه ‏های صدام، وحشی گری ‏های ‏صدام، تحلیل اندیشه صدام و شخصیت او، محاصره تسلیحاتی ‏ایران از جانب آمریکا، ربوده ‏شدن همسر و فرزندان راوی، آزمایش ‏سلاح‏ میکروبی بر روی اسیران زن ایرانی توسط صدام، اشغال‏ کویت، دستور صدام مبنی بر حمله شیمیایی به حلبچه و شرح فرار راوی عمده موارد مطرح شده در این کتاب است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب شبیه صدام

مشخصات کتاب شبیه صدام

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 318

شابک دیجیتال : 978-600-03-1814-7

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب شبیه صدام

98919****7618

با خوندن این کتاب ارادتم نسبت به امام خمینی، حضرت آقا، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای امنیت خیلی خیلی بیشتر شد. اگر این بزرگواران نبودن معلوم نبود به چه سرنوشت وحشتناکی دچار می‌شدیم...

1399/7/27

پاسخ
98911****8167

به نظرم کتاب ارزش این را دارد که برای یک بار مطالعه شود لیکن در ضمیر ناخودآگاه خواننده هر چقدر که از صدام تنفر ایجاد می شود به همان مقدار کشوری که صدام را سرنگون کرده مورد تحسین قرار می گیرد بدون اینکه به طرفداری های همان کشور ساقط کننده ی صدام از بعثی ها اشاره شود و همین موضوع به نظرم نکته ای است که انتشار کنندگان کتاب می خواهند به آن برسند. در واقع مدلی از عملیات‌روانی حرفه ای و به اصطلاح آمریکایی.

1395/12/29

پاسخ