کتاب واکاوی جرائم جنسی کودکان و نوجوانان

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 428.3 کیلو بایت
صفحات کتاب : 136

خلاصه کتاب واکاوی جرائم جنسی کودکان و نوجوانان

برای اینکه کودکان و نوجوانان به ورطه فساد و تباهی کشیده نشوند، می توان از پیشگیری لازم که مختص سنین پایین در افراد می باشد استفاده کرد.

کودکان و نوجوانان در مسیر رشد خود با نهادهای مختلفی از قبیل خانواده، مدرسه، گروه همسالان و رسانه ها در ارتباطند، که این نهادها با توجه به خصوصیات فردی در کودک و نوجوان می تواند هم به صورت عامل خطر و هم به صورت عامل حمایتی عمل کند که می توان با کنترل عوامل خطر یا تبدیل این عوامل به عوامل حمایتی در زندگی افراد که با توجه به سیاست جنایی می توان در تدوین قانون و هم در اجرای آن، پیشگیری را رعایت کرده و اجرا نمود.

پرداختن به مسائل کودکان و نوجوانان در جامعه از جوانب مختلف حائز اهمیت است، کودکان و نوجوانان از یک سو به دلیل ضعف در همه ابعاد جسمی و فکری نیازمند حمایت و توجه اند و جامعه مکلف به تأمین و تضمین حقوق رشدی آن ها علاوه بر تکلیفی که در زمینه حمایت از کودکان و نوجوانان بر عهده دارد، می باشد. بهتر است پیشگیری قبل از اینکه فرد وارد عمل شود، اجرا گردد. بنابراین سیاست افتراقی نسبت به این افراد بایستی قبل از ارتکاب هر عملی توسط آنان به کار بسته شود، نه بعد از آن.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها واکاوی جرائم جنسی کودکان و نوجوانان

مشخصات کتاب واکاوی جرائم جنسی کودکان و نوجوانان

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 136

کنگره : KMH515/5‏‏‫‭/د2و2 1395

دیویی : 346/550135‭‮‬

کتابشناسی ملی : 4547971

شابک : 978-600-8077-45-9

سال نشر : 1395

نظرات درباره واکاوی جرائم جنسی کودکان و نوجوانان