کتاب مدیریت استعداد

رویکرد استراتژیک

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی مدیریت استعداد

حجم دانلود: 2.6 مگا بایت
صفحات کتاب : 239

«مدیریت استعداد؛ رویکرد استراتژیک» نوشته علیرضا صارمی، کتابی درباره روش های شناخت و مدیریت استعداد در افراد است.

شناخت و مدیریت استعداد برای پیشبرد اهداف و برنامه هایی که در زندگی فردی و اجتماعی هرشخص وجود دارند، ضروری است و امروزه تعداد مقالات و کتاب های مربوط به مدیریت استعداد افزایش قابل توجهی داشته است، زیرا این امر به موضوعی با اولویت بالا در سازمان ها، حتی در سرتاسر دنیا تبدیل شده است.

مدیریت مناسب استعداد، به عنوان عامل اصلی و تعیین کننده موفقیت سازمانی تلقی می شود و برای ادامه حیات و پایداری سازمان ها امری ضروری است.

کتاب حاضر پس از بررسی پیشینه واژه استعداد از نظر تاریخی و زبان شناسی، در فصل های مختلف خود تشریح می کند که چگونه استعداد سازمانی برای اهداف مدیریتی استعداد تعریف می شود، فلسفه مدیریت استعداد چیست، فرایند استراتژیک مدیریت استعداد چگونه است، چگونه می توان با مدیریت استعداد نظام شایسته ای ایجاد کرد، مدیریت استعداد جهانی چیست و هوش (هوش فرهنگی) و مدیریت استعداد جهانی چه ارتباطی با یکدیگر دارند.

این کتاب و مباحث جذابش درباره مدیریت استعداد برای پژوهشگران حوزه روان شناسی و جامعه شناسی و بیشتر از آن برای مدیران و کارآفرینان مفید خواهد بود؛ چراکه دنیای کسب وکار و اداره شایسته آن نیازمند شناخت استعدادها و چینش صحیح آنها در سازمان است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب مدیریت استعداد

مشخصات کتاب مدیریت استعداد

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 239

کنگره : ‏‫‭HF۵۵۴۹‏‫‭/ص۲م۴ ۱۳۹۵

دیویی : ‏‫‭۶۵۸/۳

کتابشناسی ملی : 4375841

شابک : ‏ ‫‭978-964-374-653-7

سال نشر : 1395

نظرات درباره کتاب مدیریت استعداد

98939****2160

فوق العاده است یعنی خیلی شیرینه

1398/2/29

پاسخ