کتاب زهرا(سلام الله علیها) برترین بانوی جهان

4.9 از 16 نظر

کتاب الکترونیکی زهرا(سلام الله علیها) برترین بانوی جهان

حجم دانلود: 537.3 کیلو بایت
صفحات کتاب : 239

پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله) در سال پنجم بعثت در سخت ترین شرایط و حالات به سر می برد.
اسلام منزوی بود، و مسلمانان اندک نخستین، شدیداً تحت فشار; محیط مکّه بر اثر شرک و بت پرستی و جهل و خرافات و جنگ های قبایل عرب و حاکمیت زور و بینوایی توده های مردم، تیره و تار بود.

پیامبر(صلی الله علیه وآله) به آینده می اندیشید، آینده ای درخشان از پشت این ابرهای سیاه و ظلمانی، آینده ای که با توجه به اسباب عادی و ظاهری بسیار دور دست و شاید غیر ممکن بود.
در همین سال حادثه بزرگی در زندگی پیامبر رخ داد، به فرمان خدا برای مشاهده ملکوت آسمان ها به معراج رفت، و به مصداق (لِنُرِیهُ مِنْ آیاتِنَا) آیات عظیم پروردگار را در پهنه بلند آسمان با چشم خود دید، و روح بزرگش بزرگتر شد، و آماده پذیرش رسالتی سنگین تر توأم با امید بیشتر.

در روایتی که اهل سنّت و شیعه هر دو بر آن تأکید دارند می خوانیم: پیامبر(صلی الله علیه وآله) در شب معراج از بهشت عبور می کرد، جبرئیل از میوه درخت طوبی به آن حضرت داد، و هنگامی که پیامبر(صلی الله علیه وآله) به زمین بازگشت نطفه فاطمه زهرا(علیها السلام) از آن میوه بهشتی منعقد شد.

لذا در حدیث می خوانیم که پیامبر(صلی الله علیه وآله) فاطمه(علیها السلام) را بسیار می بوسید، روزی همسرش عایشه بر این کار خرده گرفت که چرا این همه دخترت را می بوسی؟

پیامبر(صلی الله علیه وآله) در جواب فرمود: «من هر زمان فاطمه را می بوسم، بوی بهشت برین را از او استشمام می کنم».

و به این ترتیب این مولود بزرگ از عصاره پاک میوه های بهشتی و از پدری همچون پیامبر(صلی الله علیه وآله)، و مادر ایثارگر و فداکاری همچون «خدیجه» در روز بیستم جمادی الثانی گام به این دنیا نهاد، و طعن و سرزنش های مخالفین که پیامبر را بدون «نسل جانشین» می پنداشتند، همگی نقش بر آب شد، و به مضمون سوره «کوثر» فاطمه زهرا چشمه جوشان برای ادامه دودمان پیامبر و ائمه هدی و خیر فراوان در طول قرون و اعصار تا روز قیامت شد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب زهرا(سلام الله علیها) برترین بانوی جهان

مشخصات کتاب زهرا(سلام الله علیها) برترین بانوی جهان

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 239

کنگره : ‏‫‬‭BP۲۷/۲‏‫‬‭‭/م‌۷ب‌۴ ۱۳۷۰

دیویی : ‏‫‬‭۲۹۷/۹۷۳

کتابشناسی ملی : ‭م‌۷۱-۷۴۴

سال نشر : 1370

نظرات درباره کتاب زهرا(سلام الله علیها) برترین بانوی جهان

98914****4562

عالی بسیارعالی

1397/3/11

پاسخ
98914****3072

محشر و معرکه!! قربون آقا! به به! دست مریزاد!

1396/12/19

پاسخ
98917****0480

عالی

1396/12/19

پاسخ
98935****2957

تشکر از شما

1396/12/18

پاسخ