کتاب 17 چاشنی هندی

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی 17 چاشنی هندی

حجم دانلود: 711.6 کیلو بایت
صفحات کتاب : 23

کتاب 17 چاشنی هندی اثر پارکاش بینز، اطلاعاتی مقدماتی و ساده در زمینه ادویه های پرکاربرد در هند در اختیار شما قرار می دهد، این کتاب، در رابطه با تاریخچه، فواید ادویه ها در سلامتی و خواص مغذی آن ها است.

ادویه ها از هزاران سال قبل در آشپزی و طب سنتی هندوستان و چین بکار می رفتند که هم خاصیت درمانگری دارند و هم طعم دهنده هایی عالی هستند که در شیوه زندگی سالم اهمیت به سزایی دارند، همچنین پنج هزار سال است که پایه طب آئوردیک (طب سنتی هندوستان) و داروسازی سنتی هندوستان است.

یکی از عوامل بازدارنده برای افرادی که می خواهند آشپزی هندی را فرا بگیرند، تعداد بی شمار ادویه ها و طرز استفاده از آن ها است. بر همین اساس پارکاش بینز (Parkash Bains) تصمیم گرفت برای از بین بردن این عامل بازدارنده، اطلاعاتی مقدماتی و ساده را در زمینه ادویه های پرکاربرد در هند در اختیار شما علاقه مندان قرار دهد.

افراد زیادی هستند که تفاوت بین "ماسالا" و "گرم ماسالا" را نمی دانند. بیشتر اوقات افرادی که با آشپزی هندی آشنایی ندارند بین این دو مورد گیج می شوند. البته این مساله طبیعی است. چون کلمه "ماسالا" دارای دو معنی است و هندی ها از هر دو معنی آن در آشپزی استفاده می کنند. تفاوت این دو در این است که "گرم ماسالا" یک ادویه پودری ترکیبی است در حالی که "ماسالا" یک نوع سس است، که از ارکان اصلی تهیه انواع "کاری" است.

ماسالا از کاراملایز کردن پیاز، سیر، زنجبیل، گوجه فرنگی و چاشنی های مختلف تهیه می شود. البته برای هر دستور غذایی این مواد قابل تغییر است. گرم ماسالا می تواند یکی از چاشنی هایی باشد که در تهیه ماسالا به کار رود. این ادویه از ترکیب دیگر چاشنی ها با طبع گرم مانند تخم گشنیز، زیره، هل، فلفل سیاه، میخک، دارچین و جوزهندی تهیه می گردد. ترکیبات این ادویه در مناطق مختلف با هم متفاوت است.

بر پایه طب سنتی و آئوردیک هندوستان گرم ماسالا یکی از ادویه های ترکیبی عالی و منحصر به فرد است که علاوه بر طعم دهندگی فوق العاده، خواص فراوانی برای سلامتی دارد. وجود این ادویه در خانه می تواند شما را از داشتن خیلی از چاشنی های تک طعمی بی نیاز کند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب 17 چاشنی هندی

مشخصات کتاب 17 چاشنی هندی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 23

سال نشر : 1396

نظرات درباره کتاب 17 چاشنی هندی