کتاب شازده کوچولو

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی شازده کوچولو

حجم دانلود: 2.7 مگا بایت
صفحات کتاب : 192

آنتوان دوسنت اگزوپری، در کتاب شازده کوچولو با روایتی طولانی و پرمایه، کودکان را تشویق به جذب مفاهیم فلسفی داستان می کند. آنتوان از تجربه های شخصی خودش که زمانی در بیابانی گم شده بود، در این داستان استفاده کرده است، که ساختار اثر را باورپذیر و بی همتا می کند.

در داستان شازده کوچولو، نکات مهم و درخور اندیشه ای در پیوند مفاهیم واقعی زندگی با افسانه مطرح می شود. در واقع داستان از خلبانی می گوید که با هواپیمایش در بیابانی سقوط کرده است. آنتوان خلبانی است که خود، سقوط هواپیما و گم شدن در بیابان را تجربه کرده است و با کودکی که به شاهزاده ای از سیارۀ دیگری می ماند، روبه رو می شود.

کتاب شازده کوچولو (The Little Prince) از آثار کلاسیک و ماندگار ادبیات کودکان است که تاکنون به بیش از ۱۰۲ زبان ترجمه شده است و از پر فروش ترین آثار دنیاست. متن این کتاب به صورت ۳ زبانه فارسی، انگلیسی و فرانسوی نوشته شده است.

در هیچ اثری به اندازۀ شازده کوچولو، شخصیت ها و موقعیت ها چنین قدرتمند و شگفت انگیز توصیف نشده اند. شخصیت شازده کوچولو، با وجود روبه رو شدن با موضوع های خیالی باورپذیر است. نویسنده (Antoine Saint-Exupery) با قلمی توانا حس تلخ کشمکش شدید خلبان با طبیعت خشن پیرامونش را، که برای او تجربه ای واقعی است، به تصویر کشیده است. درگیر شدن با موضوع های فراواقعی از این دست، به کودکان توانایی می دهد که در زندگی واقعی به خوبی به مسائل و موضوع هایی که با آن ها روبه رو می شوند، فکر کنند.

آنتوان دوسنت اگزوپری، ذهن خواننده را با خواندن ماجراهای سفرها و رنج های شازده کوچولو، همچنین مفاهیم فلسفی گوناگونی همچون قدرت، فناپذیری و تنهایی درگیر می کند. سنجش رفتار مسئولانۀ شازده کوچولو با داشته هایش، و آزمندی مرد تاجر یا کارفرما، کودک را به تفکر دربارۀ مفاهیم مالکیت و تصرف وا می دارد. مریم صبوری این اثر ماندگار را ترجمه کرده و انتشارات کوله پشتی هم آن را به نشر رسانده است.

مخاطب از راه شناخت روابط شازده کوچولو با دیگران، می تواند مفاهیمی مانند دوستی را ارزش گذاری کرده و با دید معصومانۀ او تفکر و ارزش های از پیش تعیین شدۀ خود را بازنگری کند.

شازده کوچولو هرگز تا پاسخ پرسش خود را نیافته بود، آن را رها نمی کرد. این رفتار الگوی مناسبی است برای کودکان تا بتوانند همچون او برای رسیدن به پاسخ پرسش هایشان تلاش کنند و درستی پاسخ ها را نیز به آزمایش بگذارند.

شازده کوچولو (Le petit prince) کتاب قرن فرانسه شناخته شده است. فرانسه در سده بیستم یکی از سه کشور فرهنگ ساز جهان بوده است. این کتاب بیش از آن که داستانی ساده باشد، فلسفه ای بزرگ و شگفت را در پشت خود دارد. داستان شاعرانه ای است سرشار از استعاره و نماد که خواندن آن هر بار تجربه ای نو به دست خواهد داد. سنت اگزوپری این اثر را در سال هایی که جهان درگیر جنگ جهانی دوم بود، نوشته است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب شازده کوچولو

مشخصات کتاب شازده کوچولو

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 192

کنگره : ‏‫PQ2623‭‬ ‭/ن3‏‫‬‮‭ش2 1391

دیویی : ‏‫‬‮‭[ج]843/912

کتابشناسی ملی : 2786032

شابک : 978-600-6687-02-5

سال نشر : 1391

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب شازده کوچولو