کتاب خاطرات یک الاغ

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی خاطرات یک الاغ

حجم دانلود: 950.6 کیلو بایت
صفحات کتاب : 318

معرفی کتاب خاطرات یک الاغ

کادیشون راوی داستان کتاب خاطرات یک الاغ است. کادیشون خاطراتش را می نویسد تا ارباب کوچولویش «ژاک» دنیای او را بهتر بشناسد و مثل خیلی دیگر از آدم ها خیال نکند که الاغ ها هوش و استعدادی ندارند. کادیشون خاطراتش را می نویسد که دیگر کسی به او نگوید «الاغ نادان!»؛ می خواهد همه او را بشناسند و «الاغ باهوش» صدایش کنند. کتاب خاطرات یک الاغ تصویری است از رفتار ناعادلانه و به دور از انصاف برخی آدم ها با حیوانات. کادیشون در این کتاب، با زبانی کاملا صادقانه، که نافی برخی حیله گری ها و بدجنسی هایش با برخی آدم ها هم نیست، خاطراتش را از صاحبان متعددی که داشته به شیوه ای داستانی روایت می کند. او الاغی است که همه چیز را می فهمد و درک می کند. روایت او از درد ها، شادی ها، حسرت ها، شرم ها و فریب هایش، او را به یک راوی کاملا زنده و قابل اعتماد برای کودکان و نوجوانان بدل کرده است، ضمن اینکه انتخاب چنین راوی در ذات خود، جذابیت های فراوانی برای این گروه سنی دارد.


کادیشون در طول داستان، به عنوان موجودی زنده و دارای هوش سرشار، به سادگی با بی عدالتی های بسیاری از صاحبانش مبارزه می کند و تن به بسیاری از رفتارهای آن ها نمی دهد، ضمن اینکه خاطرات بسیاری نیز از کمک کردن به کودکان و صاحبان مهربانی نقل می کند که او را دوست داشته و به هوش و فهم او اعتقاد داشته اند. کتاب خاطرات یک الاغ در ۲۷ فصل نوشته شده و می توان آن را در گونه ادبیات تخیلی جا داد. ضمن اینکه داستان به لحاظ پرداخت و انتخاب راوی، قابلیت زیادی برای تبدیل شدن به یک اثر انیمیشن دارد. «بازار روز»٬ «مخفیگاه»٬ «آتش سوزی»٬ «مسابقه الاغ ها»، «سرداب ها» و «دزد ها» از فصل های تشکیل دهنده کتاب خاطرات یک الاغ هستند.

گزیده کتاب خاطرات یک الاغ

ژاندارم‌ها همه آن بیچاره‌ها را آزاد کردند. الاغ‌ها را به خانه ییلاقی مادربزرگ برگرداندند، زخمی‌ها را به بهداری بردند و دزد‌ها را به دادگاه تحویل دادند. سردسته دزد‌ها محاکمه و محکوم به مرگ شد. بقیه دزد‌ها به چندین سال زندان محکوم شدند. اما در مورد خودم، من مورد ستایش همه مردم قرار گرفتم. هربار که بیرون می‌رفتم، صدای کسانی را که از کنارم می‌گذشتند، می‌شنیدم که می‌گفتند: «این کادیشون است،‌‌ همان کادیشون معروف که تنهایی به تمام الاغ‌های دنیا می‌ارزد!» صفحه ۸۷ از همین قلم: آلوده نکنیم (شلفین) لینک خرید نسخه الکترونیکی

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب خاطرات یک الاغ

مشخصات کتاب خاطرات یک الاغ

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 318

کنگره : PQ2369/س4‏‫‬‭خ2 1388

دیویی : 843/8‬[ج]

کتابشناسی ملی : ۱‎۶‎۷‎۸‎۴‎۵‎۷

شابک : 978-964-506-735-7

سال نشر : 1388

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

شابک دیجیتال : 978-600-03-2670-8

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات درباره کتاب خاطرات یک الاغ