کتاب واتیکان

کلیسای جهانی کاتولیک

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی واتیکان

حجم دانلود: 1.4 مگا بایت
صفحات کتاب : 472

شناخت ساختار و چگونگی عملکرد نهادهای مذهبی مسیحیت و به ویژه کلیسای جهانی کاتولیک همواره مورد توجه و اهتمام اندیشمندان مسلمان بوده است. یکی از دلایل این توجه نقش پاپ ها و اسقف ها در تحولات سیاست جهانی بوده است. به گونه ای که واتیکان امروزه به مدد پیشرفت های به دست آمده در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات قصد دارد بر جمعیت یک میلیارد نفری کاتولیک های جهان تأثیر گذارد. علاوه بر آن با پایان جنگ سرد و سقوط کمونیسم، دین در چند دهه اخیر جایگاه مهم تری در نزد ملت های جهان پیدا کرده است و بر همین اساس شناخت جایگاه، تشکیلات، نهادها و مؤسسات کلیسای جهانی واتیکان ضروری می نماید.
نویسنده کتاب برای بهره گیری از منابع معتبر و مراجع موثق در سال ۱۳۷۸ چند ماه در واتیکان حضور داشته است تا بتواند اطلاعات دقیق تری به مخاطبان ایرانی ارائه کند.
کتاب را می توان به دو بخش کلی تقسیم کرد. در بخش نخست چگونگی شکل گیری کلیسای کاتولیک و به قدرت رسیدن پاپ ها، پیشینه تاریخی کشور واتیکان و وضعیت حقوقی آن مورد بررسی قرار گرفته است. در بخش دوم ساختار تشکیلاتی، قوای اجرایی، نظام قضایی، وضعیت اقتصادی، فرهنگی و نهادهای آموزشی واتیکان تشریح و تبیین شده است.
ویژگی برجسته این کتاب که می تواند آن را به یکی از منابع مهم و اصلی برای شناخت واتیکان و پژوهشگران این عرصه تبدیل کند، مبسوط بودن و بهره گیری از منابع معتبر و جدید است به گونه ای با مطالعه این کتاب می توان تصویر دقیق و شفافی از ساختار و عملکرد واتیکان در جهان کنونی به دست آورد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب واتیکان

مشخصات کتاب واتیکان

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 472

کنگره : ‏‫‬‭DG800‏‫‬‭/ع2و2 1385

دیویی : ‏‫‬‭320/945634

کتابشناسی ملی : م‌82-28355

شابک : ‬‭9648121575

سال نشر : 1385

نظرات درباره کتاب واتیکان