× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
27 / 4.4

خاطرات ثریا پهلوی

روایتی تازه از دیکتاتوری پهلوی

نوع اثر : کتاب

ناشر : طاهریان

نویسنده :

مترجم : ابوالفضل طاهریان‌ریزی

صفحات کتاب : 134

کنگره : ‫DSR1507‭ /‮الف‬5آ3‫1392‬

دیویی : ‭955/0824092

کتابشناسی ملی : 3256396

شابک : 978-600-6235-36-3

سال نشر : 1392

خلاصه اثر

اوائل بهار بود و چند روزی از طلاقم از شاه ایران گذشته بود.آن زمان در شهرکلن آلمان غربی پیش پدر و مادرم زندگی می کردم. بعد از مدتها گوشه گیری و خانه نشینی ، تصمیم گرفتم از منزل خارج شوم و کمی خرید کنم. بنابراین لباس ساده ای پوشیدم تا توجه کسی را جلب نکنم و شناخته نشوم. همانطور که داشتم در خیابان مرکزی شهر گردش می کردم ناگهان متوجه شدم راه رفتن معمولی را به کلی فراموش کرده ام.
پشت سر هم به رهگذران تنه می زدم و مجبور می شدم از آنها معذرت خواهی کنم. پاهایم سالم بود. چشمهایم نقصی نداشت. اما هفت سال ملکه بودن باعث شده بود مهارتهای معمولی عبور از میان جمعیت را نیز از دست بدهم. ملکه ها عادت دارند که افراد معمولی همه جا با تعظیم و تکریم راه را برایشان باز کنند. البته من هم، در زمانی که ملکة ایران بودم، بارها در شانزه لیزة پاریس یا ویلونتوی رم قدم زده بودم. ولی در این، گردش ها همیشه عده ای از ملازمین درباری راه را برایم می گشودند.

کتاب الکترونیکی

8,000 تومان

حجم : 1.5 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 260

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

کابوس
در مسیر سرنوشت
تماشاخانة دربار
آغاز ماجرای مصدق
فرار و باز گشت
شب زنده داری ها و جشن ها
از کاخ سفید تا کرملین
بالاخره طلاق

محصولات مشابه

بیشتر