× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

السابقون

نوع اثر : کتاب

ناشر : صریر

نویسنده :

صفحات کتاب : 424

کتابشناسی ملی : 5110446

خلاصه اثر

زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای ۸ سال دفاع مقدس، وظیفه همه افرادی است که عشق به وطن در درون آن ها بیدار است. لیلی خلیل زاده یکی از همین افرادی است که زندگی نامه و خاطرات ۵۷ شهید دانش آموز و ۱۶ معلم شهید شهرستان پاکدشت را در کتابی با عنوان السابقون، به رشته تحریر درآورده است.


درباره کتاب السابقون

لیلی خلیل زاده زندگینامه و خاطرات ۵۷ شهید دانش آموز و ۱۶ معلم شهید شهرستان پاکدشت را در کتابی با عنوان السابقون از طریق مصاحبه با بستگان و نزدیکان آنان جمع آوری کرده و به رشته تحریر درآوره است. باید خاطرنشان ساخت عکس های منتشر شده در این کتاب، مدارک شهدا و نامه های آنان از طریق خانواده آنان، بنیاد شهید پاکدشت، بایگانی آموزش و پرورش این شهرستان، بنیاد شهید تهران، مدارس محل تحصیل این شهیدان و اقوام و دوستان شهدا جمع آوری شده است.
خواندن کتاب السابقون را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم؟

مطالعه کتاب السابقون را به علاقمندان ادبیات پایداری به ویژه حماسه ۸ سال دفاع مقدس پیشنهاد می کنیم.
جملاتی از کتاب السابقون

آموزش و پرورش – بعد از تفکیک پاکدشت از ورامین – یک ساختمان اداری تقریبا کوچک اما پر از هیاهو و شور و اشتیاق در خیابان اوقاف داشت که آن روزها واحد ستاد پشتیبانی جنگ شلوغ ترین و پر رفت وآمدترین اتاق اداره آموزش و پرورش بود. آن اتاق دو مسئول داشت که یکی در بخش اعزام نیرو به جبهه کار می کرد و دیگری در بخش پشتیبانی جنگ. هر روز دانش آموزان زیادی در اتاق به صف می ایستادند تا فرم ثبت نام نیروهای اعزامی را پر کنند و گروهی از فرهنگیان برای جمع آوری کمک های مردمی به جبهه ها، عازم مدرسه ای بودند که خدمات پشت جبهه در آن مدرسه انجام می شد.

در قسمتی از حیاط آن مدرسه گروهی مشغول شمردن کمک های نقدی بودند. قلک های کوچکی شبیه ماکن قدس، کمک های دانش آموزان و خانواده هایشان را د خود جای داده ود. همیشه پول قابل توجهی جمع می شد. با توجه به محرومیت منطقه یک بار یک تراکتور، تویوتای سواری، وانت و یک بار هم یک آمبولانس برای جبهه خریداری شد.

برای مطالعه ی جمله های بیشتری از کتاب السابقون، بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید.

کتاب‌الکترونیکی

12,000 تومان

حجم : 11.1 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 424

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

مقدمه
آموزش و پرورش پاکدشت
شهدای معلم
شهدای دانش آموز
جانبازان
نقش آموزش و پروش در دفاع مقدس

محصولات مشابه

بیشتر