× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

ترک عادت قضاوت نادرست

باورهای سد راهتان را کنار بگذارید و به زندگی بهتر برسید

نوع اثر : کتاب

ناشر : نسل نواندیش

نویسنده :

مترجم : مهدی قراچه داغی

ویراستار : پریوش طلایی

صفحات کتاب : 159

کنگره : BF۶۳۷

دیویی : 155/232

کتابشناسی ملی : 5783272

شابک : 978-622-220-076-3

سال نشر : 1398

خلاصه اثر

کتاب ترک عادت قضاوت نادرست به قلم گابریل برنستین، درباره ی قضاوت های نادرست است که می تواند زندگی انسان ها را تخریب کند، قضاوت های غلط و نادرست باعث جدایی انسان ها از عشق می شود.

گابریل برنستین (Gabrielle Bernstein) در کتاب چرخه قضاوت نادرست (Judgement Detox) به شما می گوید که باید راهکارهایی را انجام دهید تا به دام قضاوت نادرست نیافتید زیرا این چرخه مانند چرخه ی اعتیاد است و زمانی که گرفتار آن می شوید، بیرون آمدن از آن دشوار می شود.

گابریل شیوه ها و راهکارهایی به شما ارائه می دهد تا خود را از قضاوت منفی دور کنید. هم چنین نحوه رهایی از افکار مخرب و ناراحت کننده را در زمان هایی که احساس می کنید مورد قضاوت نادرست قرار گرفته اید را به شما می گوید.

گابریل برنستین در این کتاب تعریف رک و راستی از قضاوت نادرست ارائه می دهد: جدا افتادن از عشق. او معتقد است درست در لحظه ای که خود را متفاوت از دیگران می بینید، گرفتار نظام باور کاذب می شوید و از طبیعت خود فاصله می گیرید که همان عشق است. شما در اعماق وجودتان دوستدار، مهربان و پرمحبتیم. گابریل برنستین در جای جای این کتاب این واقعیت را عشق نام گذاشته است.

جدایی از عشق باعث و بانی همه چیز است. از زورگویی در زمین بازی گرفته تا نژادپرستی سیستماتیک، تعصبات سیاسی، بیزاری از غریبه ها و حتی تروریسم. شما در زمانه ای زندگی می کنید که دورویی و تفرقه انداختن رفتاری عادی و جدایی، هنجاری عمومی شده است. وقتی احساس می کنید کسی به شما حمله کرده است، واکنش و جواب شما نیز حمله متقابل است. خود را مجاز به ضد حمله می دانید تا در برابر حمله از خود دفاع کنید که این موضوع فقط باعث جدایی بیشتر می شود و بر ابعاد مسئله می افزاید.

متأسفانه اینترنت می تواند این موضوع را شدت ببخشد. شما افراد گوناگون در سنین متفاوت را می بینید که از طریق رسانه های اجتماعی دیگران را تخریب می کنند و این نتایج فاجعه بار را به همراه دارد. حکایات متعدد درباره دانش آموزان دبیرستانی و دانشجویان دانشگاه ها می خوانید و می شنوید که با احساس آزار و اذیت اقدام به خودکشی می کنند. افراد موفقی را می بینید که با مقایسه خود با دیگران افسرده می شوند.

گابریل برن اشتاین در مقام فعال در حوزه معنویات معتقد است بزرگ ترین کاری که برای جهان می تواند انجام دهد این است که به مردم کمک کند تا با عشق پیوند دوباره برقرار کنند. وقتی این تغییر را به وجود می آورید، با فرکانس جدیدی ارتعاش پیدا می کنید. وقتی فرکانس خود را تغییر می دهید، خانواده، همسایگان و دوستان تان بهره می برند. تغییر انرژی فرد می تواند بر همه این کره خاکی تأثیر بگذارد و وقتی بیشتر و باز هم بیشتر عشق را مرتعش کند، ارتعاش تنفر و قضاوت نادرست ضعیف می شود.

دورانی که در آن زندگی می کنید ایجاب می کند به عشق متعهد شوید. شما تقسیم شده، هراسان، خشمگین هستید و ضربه روحی خورده اید. تنها راهی که می توانید در این اوقات دوام بیاورید و بقا پیدا کنید این است که فرکانس خود را تغییر دهید. موضوع فقط شادی و جذب بیشتر نیست، بلکه التیام جهان است.

در بخشی از کتاب ترک عادت قضاوت نادرست می خوانیم:

همه ما کودکانی معصومیم که به شدت ضربه روحی خورده ایم. ما از عشق می ترسیم و از قضاوت برای حمایت و حراست از خود استفاده می کنیم. در بسیاری موارد جدا شدن و قضاوت تنها راه هایی هستند که به کمک آن ها می توانیم بقا پیدا کنیم. گرامی داشتن راه هایی که به ما سلامتی و ایمنی داده اند، قدمی بسیار بزرگ است.

وقتی قضاوت نادرست می کنیم با جراحات روحی رو به رو نمی شویم. برای اجتناب از احساس کردن جراحات روحی وانمود می کنیم. ما بر جراحات احساسی خود در روابط و پس موقعیت های اجتماعی و اقتصادی مان نقاب می زنیم. برداشت هایی که پیرامون خود بنا کرده ایم مانند نورهای کور کننده ای اند که از آن ها برای نورافشانی سایه های درون خود استفاده می کنیم. ما به آن ها متکی هستیم، زیرا بدون آن ها آسیب پذیری ما آشکار می شود.

ما بسیار تلاش می کنیم تا آسیب پذیری خود را پنهان کنیم؛ اما درواقع آسیب پذیری ما التیام پیدا می کند. وقتی به اندازه کافی احساس ایمنی کنیم تا سایه هایمان را آشکار کنیم، به رهایی می رسیم. دیگر مجبور نیستیم از سایه هایمان حراست کنیم. اینگونه می توانیم دیواری را فرو بپاشیم که ما را از واقعیت، اصالت و عشق بی محابا جدا می کند.

با تماشای قضاوت خود اولین آجر دیوار را برمی داریم و به آنچه در پس دیوار وجود دارد، نظر می اندازیم: شرم، هراس و احساس جدایی. پرده برداری از احساسات راستین خود به ما کمک می کند جراحات روحی خود را اجر نهیم تا بتوانیم روی آن ها کار کنیم، وقتی قضاوت خود را ببینیم، متوجه می شویم که فقط دفاع در برابر جراحات روحی ما بوده است.

این ما را به اولین مرحله برای ترک عادت قضاوت نادرست رهنمون می کند.

کتاب الکترونیکی

13,900 تومان

حجم : 580.5 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 136

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

مقدمه : ترک عادت قضاوت نادرست
مرحله 1: بدون قضاوت به تماشای قضاوت نادرست خود بنشینید
مرحله 2: به جراحت های احساسی بها بدهید
مرحله 3 : عشق را گرامی بدارید
مرحله 4 : برای اولین بار ببینید
مرحله 5: طناب ها را پاره کنید
مرحله 6 : سایه های خود را در معرض نور قرار دهید
نتیجه

محصولات مشابه

بیشتر